53 Jahre Dolomitenlauf

Date: 21. - 22.01.2023

Startlist

Name Competition Nation Cat Club Status
JELLY Juergen JELLY J. Skating 42 km M-II  Pay now
LOWERY Susan LOWERY S. Classic Race 42 km W-IV  Pay now
MCLEOD Grant MCLEOD G. Skating 20 km M-V Sovereign Lake Nordic Ski Club
ZAGIEBOYLO Roy ZAGIEBOYLO R. Classic Race 42 km M-IV  Pay now
MCLEOD Grant MCLEOD G. Classic Race 42 km M-V Sovereign Lake Nordic Ski Club
LOWERY Susan LOWERY S. Classic Race 42 km W-IV
GEROLD Müller GEROLD M. Skating 42 km M-III Bertsdorfer SV  Pay now
PFEIFFER Max PFEIFFER M. Classic Race 42 km M
ZAGIEBOYLO Roy ZAGIEBOYLO R. Classic Race 42 km M-IV
GEROLD Müller GEROLD M. Classic Race 42 km M-III Bertsdorfer SV  Pay now
SCHWARZ Robert SCHWARZ R. Skating 42 km M-IV MadNorski
OLSSON Christer OLSSON C. Classic Race 42 km M-III FRISKTLIV SVERIGE  Pay now
LABNER Kevin LABNER K. Classic Race 42 km M-I
HEYES Anthea HEYES A. Skating 42 km W-I  Pay now
PAJCHL Dalibor PAJCHL D. Classic Race 42 km M-III
PAJCHLOVA Janka PAJCHLOVA J. Classic 20 km W-III Vachta Repre
PUGH Lisa PUGH L. Classic Race 42 km W-III
CARLSON Danita CARLSON D. Classic Race 42 km W-III
REINTHALER Sebastian REINTHALER S. Skating 42 km M-I TSV Schnaitsee  Pay now
ISAKSEN Ronny ISAKSEN R. Skating 42 km M-III Batsfjord sportsklubb
REINTHALER Stefan REINTHALER S. Skating 42 km M-V TSV Schnaitsee  Pay now
RUSSELL David RUSSELL D. Classic Race 42 km M Mr. Peanut Butter
REINHOLD Chris REINHOLD C. Classic Race 42 km M-II
DUNSTAN Mark DUNSTAN M. Classic Race 42 km M-II
OLSSON Christer OLSSON C. Classic Race 42 km M-III FRISKTLIV SVERIGE
ALLDEN Nora ALLDEN N. Classic Race 42 km W-II
HEYES Anthea HEYES A. Skating 42 km W-I
ROXBURGH Sarah ROXBURGH S. Skating 42 km W-III
TASCHLER Martin TASCHLER M. Skating 20 km M Team Futura Alta Quota Trentin...
BUCHLEITNER Chris BUCHLEITNER C. Skating 42 km M-II
HALLDÓRSSON Kristján HALLDÓRSSON K. Skating 42 km M-IV
STEFANSSON Stefan STEFANSSON S. Classic 20 km M-III
BÄCKSTRÖM Ralf BÄCKSTRÖM R. Classic Race 42 km M-IV Ostrobothnia WL Ski Team
HÁJEK Tomáš HÁJEK T. Classic Race 42 km M-II Famous Fathers Turnov
TASSENBACHER Mario TASSENBACHER M. Skating 20 km M
DVORAK Pavel DVORAK P. Skating 42 km M-IV
HOLLENSTEINER Lisa HOLLENSTEINER L. Skating 42 km W-IV LOPPET NORDIC
ŻUREK Tomasz ŻUREK T. Classic 20 km M-II ST SKI TEAM CZĘSTOCHOWA
BERCHTOLD Axel BERCHTOLD A. Classic Race 42 km M-III
HALLDÓRSSON Kristján HALLDÓRSSON K. Classic Race 42 km M-IV
THIARD-LAFORET Susanne THIARD-LAFORET S. Skating 20 km W-III Massage Markus Moser MedCenter...
FUGGER Matthias FUGGER M. Skating 42 km M-I xc-ski.de A|N Skimarathon Team
NOECKLER Friedrich NOECKLER F. Skating 42 km M-IV Team Futura Alta Quota Trentin...
ZEILINGER Florian ZEILINGER F. Classic 20 km M-I
CHAPUIS Raphaële CHAPUIS R. Classic Race 42 km W-I SC Lompnes
HILBER Markus HILBER M. Classic Race 42 km M-III SSC Langnau a. Albis
VÖLZ Christian VÖLZ C. Skating 20 km M-I Adidas XCS Team
GERHARD Johannes GERHARD J. Skating 42 km M-I
POWELL Richard POWELL R. Skating 42 km M-IV Ford Sayre
HEGLAND Knut HEGLAND K. Classic Race 42 km M-IV Københavns Skiklub
CULIK Miroslav CULIK M. Classic Race 42 km M-II
HOOGSTOEL Patrick HOOGSTOEL P. Classic Race 42 km M-IV
WENZEL Gernot WENZEL G. Skating 20 km M-II
GSPAN Roger GSPAN R. Skating 42 km M-II WSV Vomp
RIZZATO Alberto RIZZATO A. Skating 42 km M-III SCI CAI Schio 1910 A.S.D.
ADLASSNIGG Bert ADLASSNIGG B. Classic Race 42 km M-V <sporting Goods
DOUPOVEC Petr DOUPOVEC P. Classic Race 42 km M-II SKI SENOHRABY
HUBACEK Martin HUBACEK M. Classic Race 42 km M-III Vltava Fund Ski Team
WIBMER Michael WIBMER M. Skating 20 km M-II Ski-Club Seefeld
HILLE Arnd HILLE A. Skating 42 km M-III
STRAIF Josef STRAIF J. Skating 42 km M-III Brixental Connection
AMHOF Manuel AMHOF M. Classic Race 42 km M Team Futura Alta Quota Trentin...
EASON Alan EASON A. Classic Race 42 km M-III Team Madshus
HUOTARI Matti HUOTARI M. Classic Race 42 km M-V
BLAKE Adrian BLAKE A. Skating 20 km M-IV Cooma Ski Club
HOSER Christian HOSER C. Skating 42 km M-III Gelenkpunkt
TISCHENDORF Wilhelm TISCHENDORF W. Skating 42 km M-III
BARTH Tobias BARTH T. Classic Race 42 km M-I
EHAVEE Andres EHAVEE A. Classic Race 42 km M-II Tervisesport
INDREGÅRD Ståle INDREGÅRD S. Classic Race 42 km M-III
CORTOLEZIS Thomas CORTOLEZIS T. Skating 20 km M-IV WSV Ramsau
HOSER-MOSER Regina HOSER-MOSER R. Skating 42 km W-III Gelenkpunkt
VADLEJCH Jan VADLEJCH J. Skating 42 km M-V Jerusalem Ski Club
BERGER Matthias BERGER M. Classic Race 42 km M-III Reisegruppe Sonnenschein
ELLERBRACKE Karl-Ludwig ELLERBRACKE K. Classic Race 42 km M-V
KACZYŃSKI Jerzy KACZYŃSKI J. Classic Race 42 km M-II
DOUPOVEC Petr DOUPOVEC P. Skating 20 km M-II SKI SENOHRABY
JANAK Roman JANAK R. Skating 42 km M-III
HILLE Claudia HILLE C. Skating 42 km W-III
BOSIN Emanuele BOSIN E. Classic Race 42 km M Team Futura Alta Quota Trentin...
FONTANIVE Claudio FONTANIVE C. Classic Race 42 km M-III SCI NORDICO SPORTFUL
KORHONEN Ilkka KORHONEN I. Classic Race 42 km M-II
EASON Alan EASON A. Skating 20 km M-III Team Madshus
JYLHÄ Kari JYLHÄ K. Skating 42 km M-IV Silvini Madshus Team
MAIER Martin MAIER M. Skating 42 km M-I
CUDERMAN Jeli CUDERMAN J. Classic Race 42 km W-IV
GMEINER Alois GMEINER A. Classic Race 42 km M-V SV-Schönkirch
KOROLEV Vladimir KOROLEV V. Classic Race 42 km M-III volkuscha
GUNNARSSON Björn GUNNARSSON B. Skating 20 km M-III SKA
KOTSCHNIG Herbert KOTSCHNIG H. Skating 42 km M-IV FH Kärnten Sportverein
SIGURJONSSON Kristbjorn R SIGURJONSSON K. Skating 42 km M-IV Fossavatnsgangan
EEKHOF Martin EEKHOF M. Classic Race 42 km M-IV
GUNNARSSON Björn GUNNARSSON B. Classic Race 42 km M-III SKA
KOTLÁN Viktor KOTLÁN V. Classic Race 42 km M-II eD system Silvini team
GUZINSKI Andrzej GUZINSKI A. Skating 20 km M-III SKIPOL.PL TEAM / POLISH XC MAS...
KOVALOVSKY Jan KOVALOVSKY J. Skating 42 km M-II Energy Team
WUTTE Toni WUTTE T. Skating 42 km M-IV Dsg Sele Zell
ETZOLD Frank ETZOLD F. Classic Race 42 km M-III Skiverein Flügelradbaude
HALLDÓR Snæbjörnsson HALLDÓR S. Classic Race 42 km M-III Skíðafélag Akureyrar
KUBIAK Bernd KUBIAK B. Classic Race 42 km M-III Madshus Racing Team
HEDENIK Robert HEDENIK R. Skating 20 km M-IV Dachläufer
MITAS Radovan MITAS R. Skating 42 km M-II Bike Team Kunratice
LEBOWITZ Gretchen LEBOWITZ G. Classic 20 km W-II
GROS Gal GROS G. Classic Race 42 km M SKIKE KLUB SLOVENIA
HALLDÓRSSON Halldór G. HALLDÓRSSON H. Classic Race 42 km M-IV Skidafelag Akureyrar
LUND Anne Grethe LUND A. Classic Race 42 km W-III
HÜBSCHER Michael HÜBSCHER M. Skating 20 km M-I RC Schaffhausen
NENNING Angelika NENNING A. Skating 42 km W-III
RITZ Muffy RITZ M. Classic 20 km W-IV Vamps/Lumi Experiences
GROS Anže GROS A. Classic Race 42 km M SKIKE KLUB SLOVENIA
HOKANSON Craig HOKANSON C. Classic Race 42 km M-III
MEINEL Heiko MEINEL H. Classic Race 42 km M-III Madshus Racing Team
JOHNSON John JOHNSON J. Skating 20 km M-V
NIEDEREGGER Philipp NIEDEREGGER P. Skating 42 km M-I
BERGER Sandra BERGER S. Classic 20 km W-II Reisegruppe Sonnenschein
GROS Aleš GROS A. Classic Race 42 km M-III SKIKE KLUB SLOVENIA
HOLEMÝ Libor HOLEMÝ L. Classic Race 42 km M-II Valasti bajkeri
MÜLLER Maik MÜLLER M. Classic Race 42 km M-III Neuhausener Stahlwaden
KALNINS Davis KALNINS D. Skating 20 km Jg-I-m Sigulda
PAPAI David PAPAI D. Skating 42 km M-II
DVORAK Pavel DVORAK P. Classic 20 km M-IV
GRUBER Lorenz GRUBER L. Classic Race 42 km M Ski- Willy Marathon Team Austr...
HÜBSCHER Michael HÜBSCHER M. Classic Race 42 km M-I RC Schaffhausen
MÜLLER Michaela MÜLLER M. Classic Race 42 km W-II Madshus Racing Team
KALNIŅŠ Sandis KALNIŅŠ S. Skating 20 km M-II Sigulda
PLÖSSNIG Franz PLÖSSNIG F. Skating 42 km M-II RSC New deile
DVORAK Ludmila DVORAK L. Classic 20 km W-IV
HOTH Nils HOTH N. Classic Race 42 km M-III SC Beckathlet Freiberg
JADCZYK Damian JADCZYK D. Classic Race 42 km M-II
MULROY Brendan MULROY B. Classic Race 42 km M-IV Bruce Ski Club
KANITZ-POCK Reinhard KANITZ-POCK R. Skating 20 km M-II
REHM Ludwig REHM L. Skating 42 km M-IV Nordic Club Liechtenstein
GÖHLER Kathrin GÖHLER K. Classic 20 km W-III T.C.Bergfreunde 1916
JYLHÄ Kari JYLHÄ K. Classic Race 42 km M-IV Silvini Madshus Team
JAKES Ales JAKES A. Classic Race 42 km M-IV Záchranná služba Zábřeh
NERUD Pavel NERUD P. Classic Race 42 km M-II
KUNČIČ Marjan KUNČIČ M. Skating 20 km M-III Dachläufer
SCHAUSBERGER Lukas SCHAUSBERGER L. Skating 42 km M-I
GRIMM Hendrik GRIMM H. Classic 20 km M-II
KARNIČAR Izidor KARNIČAR I. Classic Race 42 km M SKIKE KLUB SLOVENIA
JÓHANNESDÓTTIR Gróa Björk JÓHANNESDÓTTIR G. Classic Race 42 km W-III Skíðafélag Akureyrar
OSKARSSON Magnus OSKARSSON M. Classic Race 42 km M-IV
LITVINCHUK Anastasiia LITVINCHUK A. Skating 20 km W-I
SCHMID Gerhard SCHMID G. Skating 42 km M-II KVK
GRIMM Wolfhart GRIMM W. Classic 20 km M-V
KARTE Frank KARTE F. Classic Race 42 km M-III
KOCHETOV Vladimir KOCHETOV V. Classic Race 42 km M-IV Kochetov- Team
PETEREIT Steffen PETEREIT S. Classic Race 42 km M-III RSV Braunschweig
MITTEREGGER Michael MITTEREGGER M. Skating 20 km M-V Heinfels
TANNER Olaf TANNER O. Skating 42 km M-III SC Ainring
HARZENDORF Mandy HARZENDORF M. Classic 20 km W-II Reisegruppe Sonnenschein
KENNEL Wolfgang KENNEL W. Classic Race 42 km M-III A|N xc-ski.de Skimarathon Team
KRAL Josef KRAL J. Classic Race 42 km M-III IFK Umeaa, Sweden
PIIROINEN Heikki PIIROINEN H. Classic Race 42 km M-V
OLOFSSON Pia OLOFSSON P. Classic Race 42 km W-IV Ericsson Stockholm Idrottsklub...
TOPLITSCH Harald TOPLITSCH H. Skating 42 km M-I Langlauf Trainingsgang
HÖPOLTSEDER Hermann HÖPOLTSEDER H. Classic 20 km M-IV
KIPLE Kaivo KIPLE K. Classic Race 42 km M-II Olybet
KRALOVA Ivana KRALOVA I. Classic Race 42 km W-III IFK Umeaa, Sweden
PRESOTTO Massimo PRESOTTO M. Classic Race 42 km M-IV
RAUTIAINEN Veli RAUTIAINEN V. Skating 20 km M-V
TREBING Immo TREBING I. Skating 42 km M-IV SC LEUTASCH
KLEMENCIC Natasa KLEMENCIC N. Classic 20 km W-III
KLEMENCIC Joze KLEMENCIC J. Classic Race 42 km M-IV
KRUMINS Ingus KRUMINS I. Classic Race 42 km M-II
PURIN Christian PURIN C. Classic Race 42 km M-III SV Sulzberg
REID James REID J. Skating 20 km M-V
WILLBORN Philipp WILLBORN P. Skating 42 km M-II
LENTSCH Urban LENTSCH U. Classic 20 km M Adidas XCS Team
KLEMENCIC Janez KLEMENCIC J. Classic Race 42 km M-III
KUDRZYN Cezary KUDRZYN C. Classic Race 42 km M-III
SEROCHKIN Mikhail SEROCHKIN M. Classic Race 42 km M-IV Dubna
STORCH Robert STORCH R. Skating 20 km M-III R2010
ZOBEL Gerfried ZOBEL G. Skating 42 km M-V SC Hermagor
MICH Stefano MICH S. Classic 20 km M Team Futura Alta Quota Trentin...
KLEMM Bernd KLEMM B. Classic Race 42 km M-III Reisegruppe Sonnenschein
KUGUCHIN Konstantin KUGUCHIN K. Classic Race 42 km M-I
SIMON Norbert SIMON N. Classic Race 42 km M-III Sc montekaolino
WALTHER Martin WALTHER M. Skating 20 km M-II LC Schaffhausen
ZORN Manuel ZORN M. Skating 42 km M-I Racing Team Mountainshop Hörha...
MITAS Radovan MITAS R. Classic 20 km M-II Bike Team Kunratice
KOTSCHNIG Herbert KOTSCHNIG H. Classic Race 42 km M-IV FH Kärnten Sportverein
LARSEN Jan-Erik LARSEN J. Classic Race 42 km M-III Sandnes il
SIPPEL Michael SIPPEL M. Classic Race 42 km M-I
ZAMMERNIG Ulrich ZAMMERNIG U. Skating 20 km M-III SV Gnesau
AIGNER Franz AIGNER F. Skating 42 km M-III SC Leogang Skimarathon Team
MITTENDORFER Sebastian MITTENDORFER S. Classic 20 km M PolarTeam
KRSINAR Janez KRSINAR J. Classic Race 42 km M-IV
LASAGNA Mauro LASAGNA M. Classic Race 42 km M-IV Sci ClubPoggio Mirteto
SLOTTE Clas-Eirik SLOTTE C. Classic Race 42 km M-IV Worldloppet Masters Finland
ZOLLER Roland ZOLLER R. Skating 20 km M-III Tristar Schaffhausen
ANGERER Norbert ANGERER N. Skating 42 km M-IV
NUSSBAUMER Sebastian NUSSBAUMER S. Classic 20 km M-I Skimarathon Team Austria
KUSTEC Stefan KUSTEC S. Classic Race 42 km M-III
LEITNER Ondrej LEITNER O. Classic Race 42 km M-III
SNIJDERS Alie SNIJDERS A. Classic Race 42 km W-II RW Rottemeren
ANDRES Toby ANDRES T. Skating 20 km M-III Team Titiwai
ANKER Lorenz ANKER L. Skating 42 km M-II LLC Walchsee
SCHUSSMANN Christian SCHUSSMANN C. Classic 20 km M-II Hervis Sports
KUSTEC Dragica KUSTEC D. Classic Race 42 km W-IV
LIUKKONEN Juha LIUKKONEN J. Classic Race 42 km M-IV
SPONHEIM Scott SPONHEIM S. Classic Race 42 km M-III
ANDRES Janett ANDRES J. Skating 20 km W-III Team Titiwai
BERCHTOLD Axel BERCHTOLD A. Skating 42 km M-III
SCHWINGSHACKL Thea SCHWINGSHACKL T. Classic 20 km W Team Futura Alta Quota Trentin...
LINKE Frank LINKE F. Classic Race 42 km M-III SC Kottmar
LOULA Marek LOULA M. Classic Race 42 km M-II Moravska Klika
TRAUSSNIGG Jonas TRAUSSNIGG J. Classic Race 42 km M recyclebiker
BUCHER Gebhard BUCHER G. Skating 20 km M-III Union Raika Obertilliach
BLASISKER Patrick BLASISKER P. Skating 42 km M Sportunion Hopfgarten i. Def.
SEEBACHER Hartwig SEEBACHER H. Classic 20 km M Kästle Racing Team
LÖWEN Robert LÖWEN R. Classic Race 42 km M-IV
MICHALIK Petr MICHALIK P. Classic Race 42 km M-III Vltava Fund Ski Team
TRAUSSNIGG Thomas TRAUSSNIGG T. Classic Race 42 km M-III recyclebiker
MAY Theodore MAY T. Classic Race 42 km M-V Lumi Experiences
BUCHER Johanna BUCHER J. Skating 20 km W Sportunion Raika Obertilliach
CASANOVA FUGA Luciano CASANOVA FUGA L. Skating 42 km M-V Sci Club Val Visdende
SEEBACHER Hannes SEEBACHER H. Classic 20 km M Kästle Racing Team
LUCHKO Igor LUCHKO I. Classic Race 42 km M-II team2012.at
MJOESUND Kjartan MJOESUND K. Classic Race 42 km M-II
VADLEJCH Jan VADLEJCH J. Classic Race 42 km M-V Jerusalem Ski Club
FISCHER Lorenz FISCHER L. Skating 20 km M Skiclub Prien am Chiemsee
DROBNÍK Miroslav DROBNÍK M. Skating 42 km M-II Tigi-shu
STANOVNIK Gerhard STANOVNIK G. Classic 20 km M-IV
MACHEINER Christian MACHEINER C. Classic Race 42 km M-I LLC Mentil
MYNAR Jan MYNAR J. Classic Race 42 km M-I BO! reality a finance
VIERTHALER Fritz VIERTHALER F. Classic Race 42 km M-IV Schiclub Neukirchen
FUCHS Philipp FUCHS P. Skating 20 km M VS Lavant
FAJT Jan FAJT J. Skating 42 km M-V Fort SMC
SZCZOTKA Małgorzata SZCZOTKA M. Classic 20 km W-I Szczotki
MAYRHOFER Gerald MAYRHOFER G. Classic Race 42 km M-IV SKV Deutsch Kaltenbrunn
NEDEREGGER Georg NEDEREGGER G. Classic Race 42 km M-IV
WIDMER Roland WIDMER R. Classic Race 42 km M-IV Buffaloenergydrink-Team
KLAMMER Martin KLAMMER M. Skating 20 km M Sportunion Untertilliach
FUREHED Lena FUREHED L. Skating 42 km W-III stockholms rullskidsklubb
VÖLZ Christian VÖLZ C. Classic 20 km M-I Adidas XCS Team
MAZI JAMNIK Hana MAZI JAMNIK H. Classic Race 42 km W
NEFEDOV Igor NEFEDOV I. Classic Race 42 km M-V
YAKOVENKO Alexander YAKOVENKO A. Classic Race 42 km M-III no club
KÖLSCH Uwe KÖLSCH U. Skating 20 km M-III Berlin
GERBOTTO Giovanni GERBOTTO G. Skating 42 km M-II Sotto zero nordic team
WIBMER Michael WIBMER M. Classic 20 km M-II Ski-Club Seefeld
MEISWINKEL Andreas MEISWINKEL A. Classic Race 42 km M-II
PACHLER W.f. PACHLER W. Classic Race 42 km M-IV
HALLDORSDOTTIR Rannveig HALLDORSDOTTIR R. Classic Race 42 km W-III Fossavatnsgangan
SUNTINGER Joseph SUNTINGER J. Skating 20 km M-I
GRITSCH Josef GRITSCH J. Skating 42 km M Langlaufclub Längenfeld
ZEILINGER-HARBICH Patrizia ZEILINGER-HARBICH P. Classic 20 km W-III
MEYER Dirk MEYER D. Classic Race 42 km M-III RSC Lüneburg xc-ski.de A|N Ma...
PONOMAREV Ilia PONOMAREV I. Classic Race 42 km M-II
NIGSCH Klaus NIGSCH K. Classic Race 42 km M-IV SC Schwarzenberg
WEIKL Markus WEIKL M. Skating 20 km M-I
HODGKINS Jane HODGKINS J. Skating 42 km W-IV
BLAKE Adrian BLAKE A. Classic 20 km M-IV Cooma Ski Club
MÜLLER Frank MÜLLER F. Classic Race 42 km M-III
PRAHER Stefan PRAHER S. Classic Race 42 km M-III SU - Eidenberg
SIGURJONSSON Kristbjorn R SIGURJONSSON K. Classic Race 42 km M-IV Fossavatnsgangan
WEIKL Manfred WEIKL M. Skating 20 km M-II
JAKES Ales JAKES A. Skating 42 km M-IV Záchranná služba Zábřeh
CAMPBELL Megan CAMPBELL M. Classic 20 km W-III London Regional Nordic Ski Clu...
MUNIH Bojan MUNIH B. Classic Race 42 km M-IV
SAURER Michael SAURER M. Classic Race 42 km M-III WSV Neustift i. Stubaital
CIPRIAN Stefano CIPRIAN S. Skating 20 km M-III Ottica Mottes/asd brenton spor...
KRAL Josef KRAL J. Skating 42 km M-III IFK Umeaa, Sweden
DROBNÍK Miroslav DROBNÍK M. Classic 20 km M-II Tigi-shu
MUNIH HABJAN Metka MUNIH HABJAN M. Classic Race 42 km W-IV
SCHULZ Frank SCHULZ F. Classic Race 42 km M-IV schulz-sportreisen
CIPRIAN Fausto CIPRIAN F. Skating 20 km M-II asd brenton sport
KRALOVA Ivana KRALOVA I. Skating 42 km W-III IFK Umeaa, Sweden
JOHNSON John JOHNSON J. Classic 20 km M-V
NEUBAUER Christoph NEUBAUER C. Classic Race 42 km M-I SU TRI STYRIA
SEITZ Thomas SEITZ T. Classic Race 42 km M-III ASVZ Zürich
GOFF Desmond GOFF D. Skating 20 km M-V London Region Nordic Ski Club
LENGENFELDER Wolfgang LENGENFELDER W. Skating 42 km M-III Carinthian Runners
LITVINCHUK Vladislav LITVINCHUK V. Classic 20 km M-I
OLEX Max OLEX M. Classic Race 42 km M-I Adidas XCS Team
SIGNORELLO Salvatore SIGNORELLO S. Classic Race 42 km M-III
HÁJEK Tomáš HÁJEK T. Skating 20 km M-II Famous Fathers Turnov
MINAR Jan MINAR J. Skating 42 km M-II
NEERING Riivo NEERING R. Classic 20 km M-II Cyclon
OMERZU Nevenka Beba OMERZU N. Classic Race 42 km W-IV
SIREVÅG Sigurd SIREVÅG S. Classic Race 42 km M-IV Sandnes il
HAJEK Jan HAJEK J. Skating 20 km M-II
NIGMETZYANOV Ilgizar NIGMETZYANOV I. Classic 20 km M-III KazanSki
ORTNER Johannes ORTNER J. Classic Race 42 km M-III
SVAVARSDÓTTIR Margrét Hrönn SVAVARSDÓTTIR M. Classic Race 42 km W-III SKA
HUOTARI Matti HUOTARI M. Skating 20 km M-V
SERRA Daniele SERRA D. Skating 42 km M C.S. Esercito
RAUTIAINEN Veli RAUTIAINEN V. Classic 20 km M-V
OTTILINGER Patrick OTTILINGER P. Classic Race 42 km M-I Endless Local Nordic Team
TAUGBØL Knut TAUGBØL K. Classic Race 42 km M-III Gjedal il
LEBOWITZ Gretchen LEBOWITZ G. Skating 20 km W-II
KITTLER Martin KITTLER M. Skating 20 km M-II 2-K MOTION
SITTER Jürgen SITTER J. Skating 42 km M-III Union Rosenbach
REID James REID J. Classic 20 km M-V
PESCHKE Jörg PESCHKE J. Classic Race 42 km M-III Bergfinken Dresden
THOMAS Andrew THOMAS A. Classic Race 42 km M-III
MAURI Oliviero MAURI O. Skating 20 km M-IV TEAM ROBINSON TRENTINO
LANSBERGEN Leo LANSBERGEN L. Skating 20 km M-V HLV
SOLINAS Alessandro SOLINAS A. Skating 42 km M-III G.S.A. ZANE
TAUGBØL Åse Karin Byberg Classic 20 km W-III Gjedal il
POJER Johannes POJER J. Classic Race 42 km M-III
TRAVNICEK Jaroslav TRAVNICEK J. Classic Race 42 km M-III AK Drnovice
BERGHOFER Vanessa BERGHOFER V. Skating 20 km W Team Krungl
LÄSSER Walter LÄSSER W. Skating 20 km M-I SV Sulzberg
ZENGER Johannes ZENGER J. Skating 42 km M-II FC Hohenthann
FISCHER Lorenz FISCHER L. Classic 20 km M Skiclub Prien am Chiemsee
PRAZNIK Katarina PRAZNIK K. Classic Race 42 km W-III
USTSELEMOV Evgeniy USTSELEMOV E. Classic Race 42 km M-II
GALAUZ Mathias GALAUZ M. Skating 20 km M
MAHER Gary MAHER G. Skating 20 km M-IV Lumi Experiences/Minneapolis S...
FUETSCH Thomas FUETSCH T. Skating 42 km M-III TSU Virgen
SCHÖTTES Manuel SCHÖTTES M. Classic 20 km M SAUERLAND SKI TEAM/ SC Oberhun...
PRAZNIK Mitja PRAZNIK M. Classic Race 42 km M-IV
WALTHER Martin WALTHER M. Classic Race 42 km M-II LC Schaffhausen
HAFNER Herbert HAFNER H. Skating 20 km M-IV Ski Zunft Velden
MARTINSCHITZ Leo MARTINSCHITZ L. Skating 20 km M-III
FUETSCH Andreas FUETSCH A. Skating 42 km M TSU Virgen
ZIMMEL Helmut ZIMMEL H. Classic 20 km M-IV
REPANŠEK Saša REPANŠEK S. Classic Race 42 km M-I SKIKE KLUB SLOVENIA
ZENGER Johannes ZENGER J. Classic Race 42 km M-II FC Hohenthann
INNERKOFLER Sophia INNERKOFLER S. Skating 20 km W Team Futura Alta Quota Trentin...
PERZ Katrin PERZ K. Skating 20 km W-II Schwimm Aktiv Club
HAIM Mark HAIM M. Skating 42 km M-III LT Innside
ADALGEIRSDOTTIR Erla ADALGEIRSDOTTIR E. Classic 20 km W-III
RITSCHEL Tom RITSCHEL T. Classic Race 42 km M-I T.C.Bergfreunde 1916
ZOLLER Roland ZOLLER R. Classic Race 42 km M-III Tristar Schaffhausen
KUEN Julia KUEN J. Skating 20 km W Team Futura Alta Quota Trentin...
PETEREIT Steffen PETEREIT S. Skating 20 km M-III RSV Braunschweig
LEITNER Armin LEITNER A. Skating 42 km M-II Union Prägraten
BERTSCHI Hans BERTSCHI H. Classic 20 km M-V ski club eglisau
RITSCHEL Frank RITSCHEL F. Classic Race 42 km M-III T.C.Bergfreunde 1916
BUSCHE Carsten BUSCHE C. Classic Race 42 km M-I xc-ski.de AN Skimarathon Team
LENTSCH Urban LENTSCH U. Skating 20 km M Adidas XCS Team
PIIROINEN Heikki PIIROINEN H. Skating 20 km M-V
MALTSEV Anatoly MALTSEV A. Skating 42 km M-I
CIPRIAN Stefano CIPRIAN S. Classic 20 km M-III Ottica Mottes/asd brenton spor...
SCHWARZ Nathalie SCHWARZ N. Classic Race 42 km W SU Zwettl
KÖLSCH Uwe KÖLSCH U. Classic Race 42 km M-III Berlin
LIENBACHER Matthias LIENBACHER M. Skating 20 km M-III SU-Abtenau
PRANTER Martin PRANTER M. Skating 20 km M-II
ZIMMEL Helmut ZIMMEL H. Skating 42 km M-IV
CIPRIAN Fausto CIPRIAN F. Classic 20 km M-II asd brenton sport
SCHWENDINGER Gernot SCHWENDINGER G. Classic Race 42 km M-III SV Sulzberg
WIBMER Richard WIBMER R. Classic Race 42 km M-II xc-ski.de A/N Skimarathonteam
LINKE Frank LINKE F. Skating 20 km M-III SC Kottmar
RONDZIK Ivan RONDZIK I. Skating 20 km M-III Ski Klub Riečka
ZWICK Hansjörg ZWICK H. Skating 42 km M-III Team Lavant
JEDRZEJCZAK Maciej JEDRZEJCZAK M. Classic 20 km M-IV TN Biegowki Wesola
STEFFAN Christoph STEFFAN C. Classic Race 42 km M-I Team Hirsch
ADALGEIRSSON K. Arnar ADALGEIRSSON K. Classic Race 42 km M-III
MOSER Markus MOSER M. Skating 20 km M-II Massage Markus Moser MedCenter...
RONDZIK Ivan RONDZIK I. Skating 20 km J-m Ski Klub Riečka
ARDIGO Luca ARDIGO L. Skating 42 km M-III Sci Nordico Varese
KATZER Ladislav KATZER L. Classic 20 km M-V
SZCZOTKA Jakub SZCZOTKA J. Classic Race 42 km M-II Szczotki
BARETTA Paolo BARETTA P. Classic Race 42 km M-IV sci nordico serravalle scrivia
MÜLLER Frank MÜLLER F. Skating 20 km M-III
SIMEONI Federica SIMEONI F. Skating 20 km W-III Ottica Mottes/asd brenton spor...
BENTON Mindy BENTON M. Skating 42 km W-III LOPPET NORDIC
KJARTANSDOTTIR Sigridur KJARTANSDOTTIR S. Classic 20 km W-IV
TETERIS Janis TETERIS J. Classic Race 42 km M-II A2
BOLMGREN Thomas BOLMGREN T. Classic Race 42 km M-IV Gnosjö FK
OLEX Max OLEX M. Skating 20 km M-I Adidas XCS Team
SLOTTE Clas-Eirik SLOTTE C. Skating 20 km M-IV Worldloppet Masters Finland
BENTON Steven BENTON S. Skating 42 km M-IV
KULL Marcia KULL M. Classic 20 km W-IV Lumi Experiences
VRHOVEC KAVCIC Andreja VRHOVEC KAVCIC A. Classic Race 42 km W-III
DOUPOVCOVA Martina DOUPOVCOVA M. Classic Race 42 km W-II TJ Sokol Senohraby
PLOEB Hannes PLOEB H. Skating 20 km M-IV Weekend Fighter
WEISS Thomas WEISS T. Skating 20 km M-III ASKO Villach Nordic
BROWN Jackie BROWN J. Skating 42 km W-I Lumi Experiences
LANSBERGEN Leo LANSBERGEN L. Classic 20 km M-V HLV
WANNER Stefan WANNER S. Classic Race 42 km M-II TriTeam SC Leutasch
ENOS Alan ENOS A. Classic Race 42 km M-II Boulder Nordic
RAVANELLI Warner RAVANELLI W. Skating 20 km M-III C.U.S. BERGAMO SCI
EVANSON Jeffrey EVANSON J. Skating 42 km M-III Loppet Foundation
DEROMA Dan DEROMA D. Skating 42 km M-I
MAJOR Sylwia MAJOR S. Classic 20 km W-I ST SKI TEAM CZĘSTOCHOWA
ZATONSKI Kamil ZATONSKI K. Classic Race 42 km M-II SN Klasyk
FLORNES Svein FLORNES S. Classic Race 42 km M-III Sandnes il
SCHUSSMANN Christian SCHUSSMANN C. Skating 20 km M-II Hervis Sports
HARRIS Peter HARRIS P. Skating 42 km M-V Craftsbury
ENOS Heather ENOS H. Skating 42 km W-II Boulder Nordic
PAOLIN Maurizio PAOLIN M. Classic 20 km M-V
ZEILINGER Johannes ZEILINGER J. Classic Race 42 km M-III SV St. Jakob im Walde
GISLADOTTIR Sigridur GISLADOTTIR S. Classic Race 42 km W-III
SEEBACHER Hartwig SEEBACHER H. Skating 20 km M Kästle Racing Team
HEGLAND Knut HEGLAND K. Skating 42 km M-IV Københavns Skiklub
ERDŐS Tamás ERDŐS T. Skating 42 km M-II
RANALTER Heinz RANALTER H. Classic 20 km M-III WSV Raiba Neustift
ZEILINGER Johannes ZEILINGER J. Classic Race 42 km M-III USV St. Jakob im Walde
GRAUZEL Vladimir GRAUZEL V. Classic Race 42 km M-V Recfond
SEEBACHER Hannes SEEBACHER H. Skating 20 km M Kästle Racing Team
RITZ Muffy RITZ M. Skating 42 km W-IV Vamps/Lumi Experiences
FUREHED Jan-Olof FUREHED J. Classic Race 42 km M-III Stockholms Rullskidklubb
SIEGFRIED Peter SIEGFRIED P. Classic 20 km M-V Kitzbüheler Skiclub
ZOBEL Gerfried ZOBEL G. Classic Race 42 km M-V SC Hermagor
GUSEV Alexey GUSEV A. Classic Race 42 km M-III
STANOVNIK Gerhard STANOVNIK G. Skating 20 km M-IV
SCHMIDT Rüdiger SCHMIDT R. Skating 42 km M-III
GRAUZEL Vladimir GRAUZEL V. Skating 42 km M-V Recfond
SIMEONI Federica SIMEONI F. Classic 20 km W-III Ottica Mottes/asd brenton spor...
ANGERER Norbert ANGERER N. Classic Race 42 km M-IV
HAJEK Jan HAJEK J. Classic Race 42 km M-II
All information on this website is non-binding and you should always apply to the official announcement on the website of the organizer.