51. EUROLOPPET GANGHOFERLAUF

Date: 05. - 06.03.2022

Startlist

Name Competition Nation Cat Club Status
FRITZER Reinhard FRITZER R. 42 km Skating M-III Pflerscher
KANITZ-POCK Reinhard KANITZ-POCK R. 42 km Skating M-II
KLEIN Elke KLEIN E. 42 km Skating W-II
TEELING Sidney TEELING S. 42 km Skating M-IV Vasa Sport NL
GREINER Andreas GREINER A. 50 km Klassik M-III RunningBros Coburg
SCHMIDT Lena SCHMIDT L. 25 km Klassik J-w Ski-Verein Triebes e.V.
DUTTLER Andreas DUTTLER A. 42 km Skating M-III SV Oberreute  Pay now
LEHNER Dieter LEHNER D. 42 km Skating M-III RSV Schrobenhausen
GERHOFER Franz GERHOFER F. 20 km Skating M-IV
SCHMITT Philipp SCHMITT P. 20 km Skating M
KOCH Viktor KOCH V. 25 km Klassik M-II CLN Luxembourg
SEITZ Matthias SEITZ M. 42 km Skating M-I La Carrera Triteam Rothsee
LOBER Adrian LOBER A. 42 km Skating M La Carrera Triteam Rothsee
KOCH Viktor KOCH V. 42 km Skating M-II CLN Luxembourg
WELDE David WELDE D. 42 km Skating M Skiclub Sohland
EHMKE Felix EHMKE F. 20 km Skating M  Pay now
STEUBER Manfred STEUBER M. 25 km Klassik M-III MT Melsungen Ski
LARISCH Ortrun LARISCH O. 20 km Skating W-III SV Sentilo-Blumenau
SOLOMON Graeme SOLOMON G. 50 km Klassik M-II
NABERHUIS Edwin NABERHUIS E. 20 km Skating M-III SKL Seefeld
WILD Adrian WILD A. 20 km Skating M-IV TV Eckersmühlen
ODERSKY Anette ODERSKY A. 20 km Skating W
LARISCH Merten LARISCH M. 50 km Klassik M-III Skatclub Deutsche Eiche
WILD Annika WILD A. 20 km Skating W-I TV Eckersmühlen
RYBANSKY Jan RYBANSKY J. 42 km Skating M-IV
NEUNER Bettina NEUNER B. 42 km Skating W-III SC LEUTASCH  Pay now
LARISCH Merten LARISCH M. 20 km Skating M-III Skatclub Deutsche Eiche
NEUNER Bettina NEUNER B. 50 km Klassik W-III SC LEUTASCH  Pay now
ZIMMERMANN Michael ZIMMERMANN M. 20 km Skating M-III TuS Ormesheim
HEINZELLER Korbinian HEINZELLER K. 42 km Skating M-I SV Oberreute  Pay now
SEWCZ Harald SEWCZ H. 42 km Skating M-IV TSV Fischbach
SEIDEL Olaf SEIDEL O. 42 km Skating M-II Lotte  Pay now
BESOLD Andreas BESOLD A. 42 km Skating M
GIEBLER Enrico GIEBLER E. 25 km Klassik M-IV
FUCHS-SEIDEL Maureen FUCHS-SEIDEL M. 20 km Skating W-II Lotte  Pay now
TRENKMANN Uwe TRENKMANN U. 25 km Klassik M-IV DAV Chemnitz
GRÜNEBACH Hans-Peter GRÜNEBACH H. 42 km Skating M-V
WENTSCH Jürgen WENTSCH J. 50 km Klassik M-II
HAMMERSCHMIED Ingolf HAMMERSCHMIED I. 20 km Skating M-II SC Leogang Skimarathon Team
TESTER Test TESTER T. 50 km Klassik J-m  Pay now
TRITSCHER August TRITSCHER A. 50 km Klassik M-IV Re.GmbH
HEIM Andreas HEIM A. 50 km Klassik M-III
FORSTNER Renate FORSTNER R. 50 km Klassik W-II SC Au  Pay now
HAMMERSCHMIED Birgit HAMMERSCHMIED B. 20 km Skating W-II SC Leogang Skimarathon Team
ZWICKEL Thomas ZWICKEL T. 20 km Skating M-III
WALDAUF Matthias WALDAUF M. 50 km Klassik M Ski-Willy Marathon Team Austri...
GRIESSBAUM Luisa GRIESSBAUM L. 42 km Skating W SC Mühlenbach
GAUBISCH Thomas GAUBISCH T. 42 km Skating M-I
MEISSL Florian MEISSL F. 42 km Skating M-II Nordic Team Absam
HOSP Jonas HOSP J. 42 km Skating M Union Raiffeisen Radteam Tirol
FISCHLER Stefan FISCHLER S. 42 km Skating M
SIMA Jan SIMA J. 42 km Skating M-III autopneu-servis.cz
DANNER Andreas DANNER A. 42 km Skating M-II SSC Jachenau
KOCH Michael KOCH M. 42 km Skating M-III
ZERJATKE Thomas ZERJATKE T. 20 km Skating M-I  Pay now
DEBERTIN Daniel DEBERTIN D. 42 km Skating M Eleven Eintracht Braunschweig ...
EXENBERGER Josef EXENBERGER J. 20 km Skating M-V LRL Söllandl  Pay now
LORENZ Stefan LORENZ S. 20 km Skating M-II
HERLITZ Albin HERLITZ A. 25 km Klassik M-IV Griebeler SV
BOHNENKAMP Christian BOHNENKAMP C. 42 km Skating M-I Ski-Club Buntenbock
ALT Prisca ALT P. 50 km Klassik W Eleven Eintracht Braunschweig ...
ARDIGÒ Luca Paolo ARDIGÒ L. 42 km Skating M-III Sci Nordico Varese
HAYEK Lore HAYEK L. 42 km Skating W-I
GUYOT Gilles GUYOT G. 20 km Skating M-V WSV BAD TÖLZ
KERN Hans KERN H. 42 km Skating M-III SV Rehetobel
SPEERSCHNEIDER Raik SPEERSCHNEIDER R. 50 km Klassik M-III SKDE
WAGENKNECHT Addie WAGENKNECHT A. 20 km Skating W-II
NATTKE Karsten NATTKE K. 25 km Klassik M-III  Pay now
GUET Helene GUET H. 20 km Skating W-V
COLLINS Alex COLLINS A. 25 km Klassik J-w NENSA
KERN Irene KERN I. 20 km Skating W-III SV Rehetobel
LORENZ Stefan LORENZ S. 42 km Skating M-II Zugspitzakademie.de  Pay now
OBRIST Christian OBRIST C. 42 km Skating M-II SCU Hittisau
GERARD Alain GERARD A. 25 km Klassik M-IV
MAIR Juergen MAIR J. 42 km Skating M-II
WENZEL Carlos WENZEL C. 20 km Skating J-m Herrschinger Segel-Club
VINZENT Tristan VINZENT T. 42 km Skating M-III
VÖLKEL Hartmut VÖLKEL H. 42 km Skating M-III
JÄGER Jochen JÄGER J. 20 km Skating M-III DAV Fürth
GERARD Alain GERARD A. 42 km Skating M-IV
BAULU Alexis BAULU A. 42 km Skating M Ski Club La Bressaude
STÖCKL Franz STÖCKL F. 20 km Skating M-III
SPEER Heinz-Dieter SPEER H. 25 km Klassik M-V RC 1898 Radeberg
HAAS Markus HAAS M. 25 km Klassik M-II
MEDERLE Daniel MEDERLE D. 42 km Skating M-I
DIETZ Peter DIETZ P. 50 km Klassik M-I IfA Nonstop Bamberg  Pay now
KLENGEL Wolfgang KLENGEL W. 20 km Skating M-V TV Ratingen
MAIBAUM Gerd MAIBAUM G. 25 km Klassik M-III WSV Oberwarmensteinach
DIETZ Peter DIETZ P. 42 km Skating M-I IfA Nonstop Bamberg  Pay now
WEILAND Gerhard WEILAND G. 42 km Skating M-IV SZ Kornwestheim Triathlon
FRANZ Erik FRANZ E. 25 km Klassik M-IV
MELI Severin MELI S. 25 km Klassik M
ROSSMANN Francesca ROSSMANN F. 20 km Skating W-II
COLLINS William COLLINS W. 50 km Klassik M-III NENSA
KEMPF Patrick KEMPF P. 42 km Skating M-I Rowing Club Bern
VAN DER PLOEG Geert VAN DER PLOEG G. 25 km Klassik M-III
DENGG Adolf DENGG A. 42 km Skating M-III  Pay now
HINK Martin HINK M. 42 km Skating M-III A|N Ausdauernetzwerk
VAN DER PLOEG Nienke VAN DER PLOEG N. 25 km Klassik W-I
GERSTL Josef GERSTL J. 42 km Skating M-III SCMK Hirschau  Pay now
KARASEK Christian KARASEK C. 42 km Skating M-II Post SV Nürnberg
NUSSBAUMER Werner NUSSBAUMER W. 42 km Skating M-IV RSC AUTO BROSCH Kempten
MARTH Christian MARTH C. 50 km Klassik M-IV kein
KARASEK Christian KARASEK C. 25 km Klassik M-II Post SV Nürnberg
SCHALLER Andreas SCHALLER A. 42 km Skating M-III
LANSER Alexander LANSER A. 50 km Klassik M-II
SACHER Carsten SACHER C. 42 km Skating M-III TS Ski Nordic 4.0  Pay now
MÜLLER Berthold MÜLLER B. 20 km Skating M-IV SC Villingen e.V.
MENDLER Rainer MENDLER R. 42 km Skating M-III
BORGGREFE Friedrich BORGGREFE F. 20 km Skating J-m
GATTERMANN Corbinian GATTERMANN C. 50 km Klassik M-I Skiclub Frauenau
MÜLLER Berthold MÜLLER B. 42 km Skating M-IV SC Villingen e.V.
FUCHS Christian FUCHS C. 42 km Skating M-III
FLORIN Sandro FLORIN S. 50 km Klassik M-IV LC Monolit Scuol
RADKE Jürgen RADKE J. 20 km Skating M-IV
STERNATH Elmar STERNATH E. 50 km Klassik M-III RSLC Holzkirchen
DR.BREGULLA-LINKE Claudia DR.BREGULLA-LINKE C. 42 km Skating W-III Ski Club Obermühlhausen
FALSCHLUNGER Stefan FALSCHLUNGER S. 42 km Skating M-I
HOFMANN Alexander HOFMANN A. 42 km Skating M
PAUSCH Annegret PAUSCH A. 20 km Skating W-II  Pay now
BLASIUS Benedikt BLASIUS B. 20 km Skating M-I TuS Ormesheim
PAWLIK Roland PAWLIK R. 25 km Klassik M-III NSC Wien
PAUSCH Marcus PAUSCH M. 42 km Skating M-II
DANIEL Monika DANIEL M. 20 km Skating W-III DAV Kempten
HAIM Stefan HAIM S. 20 km Skating M-II LT Innside Schwaz
PAWLIK Roland PAWLIK R. 42 km Skating M-III NSC Wien
KÄGI Peter KÄGI P. 42 km Skating M-III TV Turbenthal
PAUSCH Annegret PAUSCH A. 20 km Skating W-II
HUG Gerhard HUG G. 20 km Skating M-IV DAV Kempten
KUSS Bettina KUSS B. 20 km Skating W-III
SEYRLING Alois Seyrling SEYRLING A. 25 km Klassik M-II  Pay now
RIESS Wolfgang RIESS W. 25 km Klassik M-II Team Younique Klosterbräu  Pay now
HEROLD Julia HEROLD J. 20 km Skating W-I
EHRICH Jörg EHRICH J. 50 km Klassik M-I LTF Marpingen  Pay now
KRÄMER Felix KRÄMER F. 42 km Skating M
HOFER Markus HOFER M. 20 km Skating M-I
WIELAND Gregor WIELAND G. 42 km Skating M-II
PLICKA Pitt PLICKA P. 25 km Klassik M-III Seeheim-Jugenheim
KUBOTEIT Marco KUBOTEIT M. 42 km Skating M-III
MAUSSER Martin MAUSSER M. 42 km Skating M-II Ski-Club Seefeld
GÖLLNER Antje GÖLLNER A. 50 km Klassik W-II TSV Trittau
UHL-STEIDL Michael UHL-STEIDL M. 50 km Klassik M-IV
KUBOTEIT Marco KUBOTEIT M. 25 km Klassik M-III
KARASEK Kerstin KARASEK K. 20 km Skating W-II Post SV Nürnberg
SCHWARZ Ingolf SCHWARZ I. 20 km Skating M-III TSV Oberammergau
WIESER Bernhard WIESER B. 20 km Skating M-III
GLAUNER Günther GLAUNER G. 20 km Skating M-IV SV-Aufhausen
MALTSEV Anatoly MALTSEV A. 42 km Skating M
KRAUTLOHER Simon KRAUTLOHER S. 50 km Klassik M  Pay now
ZAHNER Heinz ZAHNER H. 20 km Skating M-III  Pay now
KIRCHNER Wolfram KIRCHNER W. 42 km Skating M-III SAarbrücker Rudergesellschaft ...
PROSOTOWITZ-MITTERER Dieter PROSOTOWITZ-MITTERER D. 20 km Skating M-IV ESV-Neuaubing München
LORENZ René LORENZ R. 25 km Klassik M-III
KRAUTLOHER Simon KRAUTLOHER S. 42 km Skating M  Pay now
KIRCHNER Nikola KIRCHNER N. 20 km Skating J-m SAarbrücker Rudergesellschaft ...
ZIMMEL Helmut ZIMMEL H. 25 km Klassik M-IV Nix
DREXLER Kerstin DREXLER K. 20 km Skating W-III TSG Leutkirch  Pay now
ZIMMEL Helmut ZIMMEL H. 42 km Skating M-IV
HEMMER Josef HEMMER J. 42 km Skating M-III Riesling Team
VOGELER Helmuth VOGELER H. 25 km Klassik M-V
GLADBACH Sebastian GLADBACH S. 42 km Skating M-I Skiwachse Lehmann Nordic by Na...
BURKHARDT Ralf BURKHARDT R. 25 km Klassik M-III Rudergesellschaft Speyer 1883 ...
DOYLE Ruth DOYLE R. 20 km Skating W-II Skiclub Seefeld
PETER Philipp PETER P. 42 km Skating M-I SC Partenkirchen
FINKE Michael FINKE M. 20 km Skating M-III team erdinger alkoholfrei
HEPPE Burkhard HEPPE B. 20 km Skating M-III Ski Club Seefeld
JENEWEIN Christoph JENEWEIN C. 20 km Skating M-I  Pay now
HARTMANN Sandra HARTMANN S. 20 km Skating W-II TuS Ormesheim
SCHULER Lukas SCHULER L. 42 km Skating M-IV Quellenhof Team
MENSCHING Eike MENSCHING E. 42 km Skating M Hannover 96 Triathlon
KÖLBEL Sandra Karen KÖLBEL S. 20 km Skating W-II SC Norweger Annaberg
HÖRDEMANN René HÖRDEMANN R. 42 km Skating M-II TSV Retterode  Pay now
LIEGL Laura LIEGL L. 20 km Skating W
RAGGER Josef RAGGER J. 20 km Skating M-II USV Thalgau  Pay now
DRECHSLER Heike DRECHSLER H. 25 km Klassik W-III SV Grün Weiss Wernesgrün
HANSUELI Wüthrich HANSUELI W. 42 km Skating M-IV Schaad Nordic Sports
ERIKSEN Joergen ERIKSEN J. 42 km Skating M-II TV Watt
MATT Manuel MATT M. 20 km Skating M-I SC Pettneu  Pay now
KOCUREK Tomas KOCUREK T. 20 km Skating M-II Sk Dlhe Pole
POPP Oliver POPP O. 42 km Skating M-III MaliCrew e.V.
RAGGER Josef RAGGER J. 20 km Skating M-II USV Thalgau  Pay now
MAYER Klemens MAYER K. 42 km Skating M-I
MÖCKEL Jörg MÖCKEL J. 20 km Skating M-III SV Grün Weiss Wernesgrün
DE CRIGNIS Alexandra DE CRIGNIS A. 20 km Skating W
RAGGER Josef RAGGER J. 20 km Skating M-II USV Thalgau
KÖLBEL Frank Siegfried KÖLBEL F. 20 km Skating M-III SC Norweger Annaberg
GIRTHOFER Stephan GIRTHOFER S. 20 km Skating M-III
BRINDLINGER Klaus BRINDLINGER K. 20 km Skating M-III
KÖLBEL Frank Siegfried KÖLBEL F. 25 km Klassik M-III SG Norweger Annaberg
FUSCHELBERGER Robert FUSCHELBERGER R. 42 km Skating M-I
FRICKE Jörg FRICKE J. 50 km Klassik M-III Ssv Erfurt 02
SPINDLER Sebastian SPINDLER S. 20 km Skating M
ZÖLLNER Matthias ZÖLLNER M. 20 km Skating M-IV nordisch-aktiv
FISCHER Pia-Theresa FISCHER P. 20 km Skating W-I
PARTHEYMÜLLER Heidelinde PARTHEYMÜLLER H. 20 km Skating W-III WSV BAD TÖLZ
BURKHARDT Markus BURKHARDT M. 20 km Skating M-IV
THEMESSL-HUBER Erwin THEMESSL-HUBER E. 20 km Skating M-IV SK Kirchbach
SPORKERT Sibylle SPORKERT S. 50 km Klassik W-III SLC Kirchberg  Pay now
HÄGL Valentin HÄGL V. 25 km Klassik M BSV Sparkasse Oberland
PALFALVI Andreas PALFALVI A. 42 km Skating M-III
HAPP Lea HAPP L. 20 km Skating J-w Skiclub Pfronten
KNOFLACH Daniel KNOFLACH D. 42 km Skating M
SPORKERT Sibylle SPORKERT S. 20 km Skating W-III SLC Kirchberg  Pay now
VOGLER Matthias VOGLER M. 42 km Skating M SC Pfronten
HÄGL Valentin HÄGL V. 42 km Skating M BSV Sparkasse Oberland
KUNTNER Florian KUNTNER F. 20 km Skating J-m
ANNA Anna ANNA A. 42 km Skating W SC Pfronten
GREINER Andreas GREINER A. 50 km Klassik M-III RunningBros Coburg  Pay now
SCHMITT Stefan SCHMITT S. 20 km Skating M-III
SUMMER Tobias SUMMER T. 20 km Skating M-II
SEBEST Filip SEBEST F. 42 km Skating M-I
HÄFLIGER Christian HÄFLIGER C. 20 km Skating M-III OLG Suhr
MOTZET Christine MOTZET C. 20 km Skating W-III
HAYEK Lore HAYEK L. 50 km Klassik W-I
MOTZET Günter MOTZET G. 20 km Skating M-III
SCHMIDT Michael SCHMIDT M. 50 km Klassik M-III TeamErdinger Alkoholfrei / Ski...
WENZEL Jan Oliver WENZEL J. 20 km Skating M-III Herrschinger Segel-Club
ALLGAIER Markus ALLGAIER M. 50 km Klassik M-II WSV Mehrstetten
WÜNSCHE Frank WÜNSCHE F. 25 km Klassik M-III TSV 90 Neukirch
WÜNSCHE Frank WÜNSCHE F. 42 km Skating M-III TSV 90 Neukirch
HENNING Michael HENNING M. 42 km Skating M-I SC Lanzenhain / Team Zipps
HAU Heinrich HAU H. 42 km Skating M-IV SC Lanzenhain / Team Zipps
OSIPOV Vitaly OSIPOV V. 42 km Skating M-I SC Lanzenhain / Team Zipps
VOGT Jörg VOGT J. 50 km Klassik M-III TSV90Neukirch
VOGT Jörg VOGT J. 20 km Skating M-III TSV90Neukirch
STRAIF Josef STRAIF J. 42 km Skating M-III Brixental Connection
RADKE Hella RADKE H. 20 km Skating W-V
ZIMMERMANN Lena ZIMMERMANN L. 20 km Skating W TuS Ormesheim
MOSER, DR. Gabriele MOSER, DR. G. 20 km Skating W-IV TV Altötting
BERTZ Michael BERTZ M. 25 km Klassik M-IV Bergsteigerclub Bärenstein e.V...
GREIL Laura GREIL L. 20 km Skating W SC Gaißach
SCHEIBER Simon SCHEIBER S. 42 km Skating M-I Zugspitz Arena
KLIEBER Stephan KLIEBER S. 42 km Skating M-III SV Hohenfurch
All information on this website is non-binding and you should always apply to the official announcement on the website of the organizer.