32. Zillingdorfer Silvesterlauf

Date: 28.12.2019

Startlist

# Name Competition Nation Cat Club Team Status
1 MAURER Gerhard MAURER G. Silvesterlauf 5000m M M50
2 STRASSER Thomas STRASSER T. Silvesterlauf 5000m M M40 Fischamend Runners Fischamend Runners
3 ARCHAM Ronald ARCHAM R. Silvesterlauf 5000m M M50 Tri Team Pöttsching Tri Team Pöttsching
4 BAUSTÄDTER Eva BAUSTÄDTER E. Silvesterlauf 5000m W W40 LC Wienerwaldschnecken LC Wienerwaldschnecken
5 RENGER Susanna RENGER S. Silvesterlauf 5000m W W70 LC Strasshof LC Strasshof
6 SEYSER Hermann SEYSER H. Silvesterlauf 5000m M M60 ESV-Mahrersdorf ESV-Mahrersdorf
7 HAAS Martin HAAS M. Silvesterlauf 5000m M M30
8 DADIC Nicolas DADIC N. Silvesterlauf 5000m M M40
9 JAIDHAUSER Emil JAIDHAUSER E. Silvesterlauf 5000m M M50 LC Mank
10 PFLAMITZER Wolfgang PFLAMITZER W. Silvesterlauf 5000m M M50 LTC Seewinkel LTC Seewinkel
11 BUDAI Christine BUDAI C. Silvesterlauf 5000m W W60 LT Trumau
12 SCHUSTER Alexander SCHUSTER A. Silvesterlauf 5000m M M40 Team Tinder Team Tinder
13 WACKER Elisabeth WACKER E. Silvesterlauf 5000m W W30 Team Tinder Team Tinder
14 HAHN Johann HAHN J. Silvesterlauf 5000m M M40 Tri Team Pöttsching Tri Team Pöttsching
15 HAHN Andrea HAHN A. Silvesterlauf 5000m W W40 Tri Team Pöttsching Tri Team Pöttsching
16 HALBWACHS Wolfgang HALBWACHS W. Silvesterlauf 5000m M M60 UTTB UTTB
17 MAYER Helmut MAYER H. Silvesterlauf 5000m M M40 LC-Blattla
18 AMTMANN Hermine AMTMANN H. Silvesterlauf 5000m W W60 Hoadläufer Frauenkirchen Hoadläufer Frauenkirchen
19 BRANDSTETTER Bianka BRANDSTETTER B. Silvesterlauf 5000m W AK W ASKÖ Föllig Hoppers Föllig Hoppers
20 ROTTENSTEINER Hermann ROTTENSTEINER H. Silvesterlauf 5000m M M50 LC Tausendfüssler LC Tausendfüssler
21 GUENZL Gerda GUENZL G. Silvesterlauf 5000m W W50 LV Falsche Hasen LV Falsche Hasen
22 FRITSCHER Brigitte FRITSCHER B. Silvesterlauf 5000m W W60 UTTB
23 FERK Emmerich FERK E. Silvesterlauf 5000m M M50 zweiundvierzig Pro Katharina zweiundvierzig
24 FERK Katharina FERK K. Silvesterlauf 5000m W U20 W zweiundvierzig Pro Katharina zweiundvierzig
25 GATTERER Johannes GATTERER J. Silvesterlauf 5000m M AK M zweiundvierzig Pro Katharina zweiundvierzig
26 FABIAN Kurt FABIAN K. Silvesterlauf 5000m M M40 Die Eisbären Die Eisbären
27 ECKNER Johannes ECKNER J. Silvesterlauf 5000m M M30 HSV Marathon WIENER NEUSTADT HSV Marathon WIENER NEUSTADT
28 DÖLLER Guido DÖLLER G. Silvesterlauf 5000m M M50
29 EINÖDMAIER Mario EINÖDMAIER M. Silvesterlauf 5000m M M30 ASKÖ Föllig Hoppers ASKÖ Föllig Hoppers
30 TSCHÖGL Norbert TSCHÖGL N. Silvesterlauf 5000m M M40
31 VOZI-KOLBINGER Michael VOZI-KOLBINGER M. Silvesterlauf 5000m M M50 LC Teamgeist LC Teamgeist
32 HOFFMANN Peter HOFFMANN P. Silvesterlauf 5000m M M40
33 KRAFT Andreas KRAFT A. Silvesterlauf 5000m M M40 KSV Flughafen Wien/Team Sporto... KSV Flughafen Wien/Team Sportordination
34 WITTMANN Bernd WITTMANN B. Silvesterlauf 5000m M M40 HSV Marathon WIENER NEUSTADT HSV Marathon WIENER NEUSTADT
35 SCHÖN Helmut SCHÖN H. Silvesterlauf 5000m M M50 LV Steinbrunn LV Steinbrunn
36 JAKAB Balazs JAKAB B. Silvesterlauf 5000m M M30 Der Letzte zahlt die Runde Der Letzte zahlt die Runde
37 KOSCHAINTSCH Oskar KOSCHAINTSCH O. Silvesterlauf 5000m M M50 Rotes Kreuz Wiener Neustadt Rotes Kreuz Wiener Neustadt
38 SCHWANTZER Monika SCHWANTZER M. Silvesterlauf 5000m W W60 LAC Zillingtal LAC Zillingtal
39 RIEDL Jasmin RIEDL J. Silvesterlauf 5000m W W30 Rotes Kreuz Wiener Neustadt Rotes Kreuz Wiener Neustadt
40 SCHREIBER Philipp SCHREIBER P. Silvesterlauf 5000m M M30 Rotes Kreuz Wiener Neustadt Rotes Kreuz Wiener Neustadt
41 HABRICH Thomas HABRICH T. Silvesterlauf 5000m M AK M Rotes Kreuz Wiener Neustadt Rotes Kreuz Wiener Neustadt
42 LOIBL Bernhard LOIBL B. Silvesterlauf 5000m M AK M Rotes Kreuz Wiener Neustadt Rotes Kreuz Wiener Neustadt
43 STÖLLER Julia STÖLLER J. Silvesterlauf 5000m W AK W Rotes Kreuz Wiener Neustadt Rotes Kreuz Wiener Neustadt
44 KOISER Gerhard KOISER G. Silvesterlauf 5000m M M60 HSV Marathon WIENER NEUSTADT HSV Marathon WIENER NEUSTADT
45 KOISER Veronika KOISER V. Silvesterlauf 5000m W W60 HSV Marathon WIENER NEUSTADT HSV Marathon WIENER NEUSTADT
46 NAGLREITER Peter NAGLREITER P. Silvesterlauf 5000m M M50 Red-White-Red Runners Austria
47 JERUSALEM Thomas JERUSALEM T. Silvesterlauf 5000m M M30 ASKÖ Föllig Hoppers
48 PFLAMITZER Renate PFLAMITZER R. Silvesterlauf 5000m W W40 LTC Seewinkel
49 ALTENBURGER Anja ALTENBURGER A. Silvesterlauf 5000m W AK W Team vegan.at
50 KOCH Manuela KOCH M. Silvesterlauf 5000m W AK W
51 MÄNTLER Michael MÄNTLER M. Silvesterlauf 5000m M M60 SV Waha fix & fertig St. Marga...
52 MÄNTLER Lisa MÄNTLER L. Silvesterlauf 5000m W W30 SV Waha fix & fertig St. Marga...
53 RUBENZ Stefan RUBENZ S. Silvesterlauf 5000m M M40
54 KOISER Michael KOISER M. Silvesterlauf 5000m M M30 ATSV Nurmi Ternitz
55 BURGSTALLER Bianca BURGSTALLER B. Silvesterlauf 5000m W AK W
56 HUBER Franz-Florian HUBER F. Silvesterlauf 5000m M M30
57 STADLER Heidi STADLER H. Silvesterlauf 5000m W W50 LTC Seewinkel
58 PLUNDRAK Gernot PLUNDRAK G. Silvesterlauf 5000m M AK M T-Fit Baden
59 ARCHAM Mia ARCHAM M. Silvesterlauf 5000m W W30 SPARKASSE EGGENDORF
60 SCHWANZER Dagmar SCHWANZER D. Silvesterlauf 5000m W W40 SPARKASSE EGGENDORF
61 HAAS Martin HAAS M. Silvesterlauf 5000m M M30 SPARKASSE EGGENDORF
62 GEISS-GRANADIA Thomas GEISS-GRANADIA T. Silvesterlauf 5000m M M40 Tri Runners Baden
63 BARTMANN Konstantin BARTMANN K. Silvesterlauf 5000m M M40 Das ist Italien
64 KITLIZKA Monika KITLIZKA M. Silvesterlauf 5000m W W60 Hoadläufer Frauenkirchen
65 SCHARF Josef SCHARF J. Silvesterlauf 5000m M M70 LC derfisch.at Moedling
66 APOSTOLOVA-GAJIC Mariela APOSTOLOVA-GAJIC M. Silvesterlauf 5000m W W40
67 STEINER Josef STEINER J. Silvesterlauf 5000m M M40 Lauftreff Mangold
68 BRAUNÖDER Martin BRAUNÖDER M. Silvesterlauf 5000m M M40
69 HÜBSCHEN Sarah HÜBSCHEN S. Silvesterlauf 5000m W AK W
70 RONNWEBER Markus RONNWEBER M. Silvesterlauf 5000m M M30
71 RONNWEBER Renè RONNWEBER R. Silvesterlauf 5000m M AK M
72 HIRSCHHOFER Alfons HIRSCHHOFER A. Silvesterlauf 5000m M M60 ASKÖ Föllig Hoppers
73 BEZECNY Emil BEZECNY E. Silvesterlauf 5000m M U16 M HSV Marathon WIENER NEUSTADT HSV Marathon WIENER NEUSTADT
74 BACHER Michael BACHER M. Silvesterlauf 5000m M M40 RLC Mörbisch
75 DANIEL Thomas DANIEL T. Silvesterlauf 5000m M M30 15 km
76 GUSTENAU Gustav GUSTENAU G. Silvesterlauf 5000m M AK M HSV Wr. Neustadt-Moderner Fünf...
77 YORULMAZ Hüseyin YORULMAZ H. Silvesterlauf 5000m M M40 LV Steinbrunn
78 STEININGER Bernhard STEININGER B. Silvesterlauf 5000m M M40
79 GRAF Alexander GRAF A. Silvesterlauf 5000m M M40 Altherrenlaufrunde Ebreichsdor...
80 LUZSICZA Stefan LUZSICZA S. Silvesterlauf 5000m M M40
81 TOBLER Simon TOBLER S. Silvesterlauf 5000m M U16 M
82 SCHAFSCHETZY Achim SCHAFSCHETZY A. Silvesterlauf 5000m M M60 LC Strasshof
83 GEISSLER Josef GEISSLER J. Silvesterlauf 5000m M M60 HSV Marathon WIENER NEUSTADT
84 HÜTTHALER, MAG. Christina HÜTTHALER, MAG. C. Silvesterlauf 5000m W W60 HSV Marathon WIENER NEUSTADT
85 URBANEK, DR. Walter URBANEK, DR. W. Silvesterlauf 5000m M M60
86 LEGAT Hans-Peter LEGAT H. Silvesterlauf 5000m M M30 Altherrenlaufrunde Ebreichsdor...
87 PLÖB Madita PLÖB M. Silvesterlauf 5000m W U16 W
88 SCHLÖGL Stefan SCHLÖGL S. Silvesterlauf 5000m M AK M Tri Team Pöttsching
89 SKAREK Josef SKAREK J. Silvesterlauf 5000m M M30 Labors.at/LC Kapelln
90 OLBRICH Joachim OLBRICH J. Silvesterlauf 5000m M M50
91 BAUREK Erhard BAUREK E. Silvesterlauf 5000m M M70 LC Wienerwaldsee
92 SOSTARIC Markus SOSTARIC M. Silvesterlauf 5000m M M30 LTV Köflach
93 BAUER Mario BAUER M. Silvesterlauf 5000m M M40 Grüner Kreis - Johnsdorf
94 BRANDSTÄTTER Bernd BRANDSTÄTTER B. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Marienhof
95 DOPPLER Josef DOPPLER J. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Marienhof
96 DUBOVSKY Raffael DUBOVSKY R. Silvesterlauf 5000m M AK M Grüner Kreis - Villa
97 EDERMAYER Tatjana EDERMAYER T. Silvesterlauf 5000m W W30 Grüner Kreis - Hotel Binder
98 FACH Patrick FACH P. Silvesterlauf 5000m M AK M Grüner Kreis - Marienhof
99 FASCHING Markus FASCHING M. Silvesterlauf 5000m M AK M Grüner Kreis - Königsberghof
100 GAADA Carmen GAADA C. Silvesterlauf 5000m W W30 Grüner Kreis - Hotel Binder
101 GLABATSCH Danni GLABATSCH D. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Johnsdorf
102 GREINECKER Tina GREINECKER T. Silvesterlauf 5000m W W40 Grüner Kreis - Johnsdorf
103 HAVLIK Stefan HAVLIK S. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Johnsdorf
104 HEIDECKER Anna HEIDECKER A. Silvesterlauf 5000m W AK W Grüner Kreis - Johnsdorf
105 HIRSCHMUGL Alwin HIRSCHMUGL A. Silvesterlauf 5000m M M50 Grüner Kreis - Johnsdorf
106 HIRZINGER Gerhard HIRZINGER G. Silvesterlauf 5000m M M40 Grüner Kreis - Johnsdorf
107 KALTENEGGER David KALTENEGGER D. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Königsberghof
108 LEHHOFER Gabi LEHHOFER G. Silvesterlauf 5000m W W50 Grüner Kreis - Johnsdorf
109 LEIMGRUBER Katrin LEIMGRUBER K. Silvesterlauf 5000m W AK W Grüner Kreis - Hotel Binder
110 MATHOY Norbert MATHOY N. Silvesterlauf 5000m M AK M Grüner Kreis - Johnsdorf
111 MITTERMAYER Elias MITTERMAYER E. Silvesterlauf 5000m M AK M Grüner Kreis - Johnsdorf
112 MUHR Andi MUHR A. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Johnsdorf
113 OBERENZER Markus OBERENZER M. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Marienhof
114 PAULISCH Fabian PAULISCH F. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Marienhof
115 PETER Manuel PETER M. Silvesterlauf 5000m M AK M Grüner Kreis - Königsberghof
116 PIXNER Lukas PIXNER L. Silvesterlauf 5000m M AK M Grüner Kreis - Johnsdorf
117 QUECHENBERGER Matthias QUECHENBERGER M. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Johnsdorf
118 RESSLER Martin RESSLER M. Silvesterlauf 5000m M M40 Grüner Kreis - Königsberghof
119 RODLER Sabrina RODLER S. Silvesterlauf 5000m W W30 Grüner Kreis - Hotel Binder
120 SACHER Raman SACHER R. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Marienhof
121 SCHÖRGHOFER Alfons SCHÖRGHOFER A. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Villa
122 SPIELHOFER Gerd SPIELHOFER G. Silvesterlauf 5000m M AK M Grüner Kreis - Johnsdorf
123 TESER Jörg TESER J. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Marienhof
124 TURECK Michael TURECK M. Silvesterlauf 5000m M M40 Grüner Kreis - Johnsdorf
125 VARDIC Damir VARDIC D. Silvesterlauf 5000m M M40 Grüner Kreis - Johnsdorf
126 WAGNER Claudia WAGNER C. Silvesterlauf 5000m W AK W Grüner Kreis - Johnsdorf
127 WALCH Caro WALCH C. Silvesterlauf 5000m W W30 Grüner Kreis - Johnsdorf
128 WEISS Mathias WEISS M. Silvesterlauf 5000m M M30 Grüner Kreis - Villa
129 SCHMIDT Veronika SCHMIDT V. Silvesterlauf 5000m W W40 UTTB
130 RAUSCH Josef RAUSCH J. Silvesterlauf 5000m M M50 UTTB
131 SCHÖLLERL Martin SCHÖLLERL M. Silvesterlauf 5000m M M40 SV Waha fix & fertig St. Marga...
132 KLAWACS Christian KLAWACS C. Silvesterlauf 5000m M M40 Tri Team Pöttsching
133 HANS Lucas HANS L. Silvesterlauf 5000m M AK M ASKÖ TC Zillingdorf
134 POGAC Jürgen POGAC J. Silvesterlauf 5000m M M40 LG Wien
135 AROCKER Ingrid AROCKER I. Silvesterlauf 5000m W W60 Tri Team Pöttsching
136 AROCKER Alfred AROCKER A. Silvesterlauf 5000m M M60 Tri Team Pöttsching
137 RITTENBACHER Markus RITTENBACHER M. Silvesterlauf 5000m M M30 TRIM Team Austria
138 SOMMER Herbert SOMMER H. Silvesterlauf 5000m M M40 RLC Mörbisch
139 HAAS Stefan HAAS S. Silvesterlauf 5000m M M30
140 SCHABAUER Alfred SCHABAUER A. Silvesterlauf 5000m M M30 FCC racing
141 HAMMER Christian HAMMER C. Silvesterlauf 5000m M M40
142 BROSCHEK Karl BROSCHEK K. Silvesterlauf 5000m M M60
143 BROSCHEK Susanne BROSCHEK S. Silvesterlauf 5000m W W50 HSV Marathon WIENER NEUSTADT
144 PLÖCKINGER Jürgen PLÖCKINGER J. Silvesterlauf 5000m M M40 LTC Seewinkel
145 SCHUSTER Ludwig SCHUSTER L. Silvesterlauf 5000m M M40 HSV Marathon WIENER NEUSTADT
146 KOGLBAUER Hannah KOGLBAUER H. Silvesterlauf 5000m W U18 W RC Grafenbach
147 HASIEBER Thomas HASIEBER T. Silvesterlauf 5000m M M40 SU Pfaffstätten
148 WOLF Thomas WOLF T. Silvesterlauf 5000m M M40 Hornstein-bewegt
149 GLASER Marie GLASER M. Silvesterlauf 5000m W U16 W HSV Marathon WIENER NEUSTADT
150 GLIER Peter GLIER P. Silvesterlauf 5000m M M60 Lauftreff Pottendorf
151 GLIER Susanne GLIER S. Silvesterlauf 5000m W W50 Lauftreff Pottendorf
152 HONC Cornelia HONC C. Silvesterlauf 5000m W W40 LC-Blattla Nachtaktiv LC Blattla
153 SEYER Sebastian SEYER S. Silvesterlauf 5000m M U16 M HSV Marathon WIENER NEUSTADT
154 TRUMMER Karl TRUMMER K. Silvesterlauf 5000m M M50 LC Wienerwaldsee
155 WACKER Konstantin WACKER K. Silvesterlauf 5000m M M30 Team Tinder
156 KREUTER Rol KREUTER R. Silvesterlauf 5000m M M40 HSV Marathon WIENER NEUSTADT
157 PITTNAUER Rainer PITTNAUER R. Silvesterlauf 5000m M M40 LTC Seewinkel
158 ADHIKARI Sheela ADHIKARI S. Silvesterlauf 5000m W W30 LT Trumau
159 BICHL Alexander BICHL A. Silvesterlauf 5000m M M40 Raiffeisenbank Zwettl / LC Wer...
160 FRÜHWIRTH Peter FRÜHWIRTH P. Silvesterlauf 5000m M M40 HSV Marathon WIENER NEUSTADT HSV Marathon Wr.Neustadt
161 HERCZEG Heinrich HERCZEG H. Silvesterlauf 5000m M M40 LV Steinbrunn
162 IKER Natália IKER N. Silvesterlauf 5000m W U16 W SZOSI
163 JANESCH Viktoria JANESCH V. Silvesterlauf 5000m W AK W
164 KOPINITS Gerhard KOPINITS G. Silvesterlauf 5000m M M50 LC-Blattla
165 KREUTER-MÜLLER Martina KREUTER-MÜLLER M. Silvesterlauf 5000m W W30 Kräuter-Mühle Kräuter-Mühle
166 PEINSIPP Michael PEINSIPP M. Silvesterlauf 5000m M M30 SV Waha fix & fertig St. Marga...
167 SCHWEIGER Kaspar SCHWEIGER K. Silvesterlauf 5000m M M40 LV Steinbrunn LV Steinbrunn LV Steinbrunn
168 STANILA Ovidiu STANILA O. Silvesterlauf 5000m M M30
169 STEPANCIK Karl STEPANCIK K. Silvesterlauf 5000m M M40 ASKÖ Tri Heros
170 WEIXELBAUM Franz WEIXELBAUM F. Silvesterlauf 5000m M M30 SV Waha fix & fertig St. Marga...
171 ZIMMERLE Simon ZIMMERLE S. Silvesterlauf 5000m M M30 Team Eskalation Vaude
172 KÖGLER Andreas KÖGLER A. Silvesterlauf 5000m M M40 LC-Blattla LC-Blattla LC-Blattla
173 GRAF Philipp GRAF P. Silvesterlauf 5000m M U16 M LC-Blattla
174 FRITSCHER Hermann FRITSCHER H. Silvesterlauf 5000m M M70
175 ZEILINGER Timo ZEILINGER T. Silvesterlauf 5000m M U16 M
176 TVRDY Andreas TVRDY A. Silvesterlauf 5000m M M40 SV Zillingdorf
177 KÖGLER Roland KÖGLER R. Silvesterlauf 5000m M M40 SV Zillingdorf
178 KÖGLER Jürgen KÖGLER J. Silvesterlauf 5000m M M40 SV Zillingdorf
179 SUCHANEK Christoph SUCHANEK C. Silvesterlauf 5000m M AK M SV Zillingdorf
180 AYDIN Hüseyin AYDIN H. Silvesterlauf 5000m M M30 SV Zillingdorf
181 HALBAUER Sabine HALBAUER S. Silvesterlauf 5000m W W40
182 HALBAUER Isabella HALBAUER I. Silvesterlauf 5000m W U20 W
183 DÜRNEDER Helmut DÜRNEDER H. Silvesterlauf 5000m M M50
184 TOMIC David TOMIC D. Silvesterlauf 5000m M M40
185 HARLANDER Johannes HARLANDER J. Silvesterlauf 5000m M M40 RC Maroitalia Racing Team
186 BAUER Bernhard BAUER B. Silvesterlauf 5000m M M30
187 MAYER Mario MAYER M. Silvesterlauf 5000m M M40 LV Steinbrunn
188 KLARL Lara KLARL L. Silvesterlauf 5000m W U16 W MSG Admira Wr. Neustadt
189 LEITNER Emma LEITNER E. Silvesterlauf 5000m W MSG Admira Wr. Neustadt
190 KAINDL Heinz KAINDL H. Silvesterlauf 5000m M M40 MSG Admira Wiener Neustadt
191 SCHREITL Vanessa SCHREITL V. Silvesterlauf 5000m W U16 W MSG Admira Wiener Neustadt
192 FISCHER Leonie FISCHER L. Silvesterlauf 5000m W MSG Admira Wr. Neustadt
193 KNEBEL Kimberly KNEBEL K. Silvesterlauf 5000m W MSG Admira Wr. Neustadt
194 ANKERL Sophie ANKERL S. Silvesterlauf 5000m W U16 W MSG Admira Wr. Neustadt
195 KAINDL Michelle KAINDL M. Silvesterlauf 5000m W MSG Admira Wr Neustadt
196 WINDISCH Daniel WINDISCH D. Silvesterlauf 5000m M M40
197 PICHLER Claudia PICHLER C. Silvesterlauf 5000m W W50
198 MOSER Sigrid MOSER S. Silvesterlauf 5000m W W50
199 PICHLER Bettina PICHLER B. Silvesterlauf 5000m W AK W
200 SINZINGER Reinhard SINZINGER R. Silvesterlauf 5000m M M50
201 SIM Bea SIM B. Silvesterlauf 5000m W W40 LC-Blattla
202 KOPECKY Sandra KOPECKY S. Silvesterlauf 5000m W W30
203 GROBNER Wolfgang GROBNER W. Silvesterlauf 5000m M M40
204 WUNDERL Dennis WUNDERL D. Silvesterlauf 5000m M AK M
205 BAUER Marianne BAUER M. Silvesterlauf 5000m W W60
206 HORVATH Aron HORVATH A. Silvesterlauf 5000m M M30
207 MÜHLBAUER Elfi MÜHLBAUER E. Silvesterlauf 5000m W W50
208 ANDRÄS BANDITA Fürtös Dr ANDRÄS BANDITA F. Silvesterlauf 5000m M M40
209 THURY Sandra THURY S. Silvesterlauf 5000m W W40
210 LIEGLE Martina LIEGLE M. Silvesterlauf 5000m W W30
211 LIEGLE Wolfgang LIEGLE W. Silvesterlauf 5000m M M40
212 UNGER Michael UNGER M. Silvesterlauf 5000m M M30
213 PASTEINER Lenz PASTEINER L. Silvesterlauf 5000m M U16 M
214 RESCH Franz RESCH F. Silvesterlauf 5000m M M60
215 HOFSTÄDTER Andrea HOFSTÄDTER A. Silvesterlauf 5000m W W30
216 SCHLEMBACH Christian SCHLEMBACH C. Silvesterlauf 5000m M M40
217 KOISER Bernhard KOISER B. Silvesterlauf 5000m M M30
218 LUCKENBERGER Ronald LUCKENBERGER R. Silvesterlauf 5000m M M40 RLC Mörbisch
219 UNGER Wolfgang UNGER W. Silvesterlauf 5000m M M40 RLC Mörbisch
220 ROBERT Toth ROBERT T. Silvesterlauf 5000m M M30
221 MOLNAR Krisztian MOLNAR K. Silvesterlauf 5000m M M40 RLC Mörbisch
222 HANDL David HANDL D. Silvesterlauf 5000m M M30
223 WARTHA Stefan WARTHA S. Silvesterlauf 5000m M M30
224 BADER Jan BADER J. Silvesterlauf 5000m M U18 M
225 WALLNER Wolfgang WALLNER W. Silvesterlauf 5000m M M50
226 KOLANO Markus KOLANO M. Silvesterlauf 5000m M M30
227 GRAF Nicole GRAF N. Silvesterlauf 5000m W AK W
228 KOLANO Stefan KOLANO S. Silvesterlauf 5000m M M30
229 HOHENBERGER Herbert HOHENBERGER H. Silvesterlauf 5000m M M50
230 RATZ Markus RATZ M. Silvesterlauf 5000m M M40
231 SPREITZER Alexander SPREITZER A. Silvesterlauf 5000m M M50 Toms Radhaus
232 LICHNOVSKY Hannes LICHNOVSKY H. Silvesterlauf 5000m M M40
233 EISENKÖLBL Martin EISENKÖLBL M. Silvesterlauf 5000m M M30
301 HOFFMANN Christiane HOFFMANN C. Jugendlauf 1000m W U12 W
302 HOFFMANN Marlene HOFFMANN M. Jugendlauf 1000m W U10 W
303 RYDL Roman RYDL R. Jugendlauf 1000m M U12 M die Kippler die Kippler
304 RYDL Ronja RYDL R. Jugendlauf 1000m W U8 W die Kippler die Kippler
305 MAYER Natalie MAYER N. Jugendlauf 1000m W U8 W
306 GAJIC Antonia-Katrin GAJIC A. Jugendlauf 1000m W U14 W
307 GAJIC Stefan GAJIC S. Jugendlauf 1000m M U12 M
308 SCHWEIGER Luisa SCHWEIGER L. Jugendlauf 1000m W U12 W LV Steinbrunn LV Steinbrunn
309 SCHWEIGER Raphael SCHWEIGER R. Jugendlauf 1000m M U14 M Laufteam Burgenland Laufteam Burgenland
310 TEUSL Leon TEUSL L. Jugendlauf 1000m M U12 M
311 HÜTTHALER Nico HÜTTHALER N. Jugendlauf 1000m M U10 M HSV Marathon WIENER NEUSTADT
312 RITTENBACHER Lara RITTENBACHER L. Jugendlauf 1000m W U12 M TRIM Team Austria
313 HAMMER Simon HAMMER S. Jugendlauf 1000m M U8 M
314 RÖMER Lukas RÖMER L. Jugendlauf 1000m M U12 M
315 HONC Emma HONC E. Jugendlauf 1000m W U10 W chillmama chillmama
316 HONC Luise HONC L. Jugendlauf 1000m W U10 W chillmama chillmama
317 SCHABAUER Felix SCHABAUER F. Jugendlauf 1000m M U10 M HSV Marathon WIENER NEUSTADT
318 ZADNICH Constantin ZADNICH C. Jugendlauf 1000m M U14 M
319 MAYER Yannick MAYER Y. Jugendlauf 1000m M U14 M
320 MAYER Henri MAYER H. Jugendlauf 1000m M U10 M
321 HONC Moritz HONC M. Jugendlauf 1000m M U12 M
322 SCHUSTER Niels SCHUSTER N. Jugendlauf 1000m M U10 M
323 JANISCH Moritz JANISCH M. Jugendlauf 1000m M U10 M
324 BAUER Leonie BAUER L. Jugendlauf 1000m W U8 W
325 GEIGER Luise GEIGER L. Jugendlauf 1000m W U10 W SV Zillingdorf
326 RUCKAY David RUCKAY D. Jugendlauf 1000m M U8 M SV Zillingdorf
327 BERGER Nik BERGER N. Jugendlauf 1000m M U10 M SV Zillingdorf
328 TVRDY Maurice TVRDY M. Jugendlauf 1000m M U10 M SV Zillingdorf
329 LEOPOLD Matheo LEOPOLD M. Jugendlauf 1000m M U10 M SV Zillingdorf
330 SCHUSTER Nico SCHUSTER N. Jugendlauf 1000m M U8 M SV Zillingdorf
331 GOTTFRIED Kevin GOTTFRIED K. Jugendlauf 1000m M U10 M SV Zillingdorf
332 ROSENFELDER Jan ROSENFELDER J. Jugendlauf 1000m M U10 M SV Zillingdorf
333 SCHUSTER Jan SCHUSTER J. Jugendlauf 1000m M U10 M SV Zillingdorf
334 RÖMER Jakob RÖMER J. Jugendlauf 1000m M U8 M SV Zillingdorf
335 REIDINGER Leon REIDINGER L. Jugendlauf 1000m M U14 M SV Zillingdorf
336 MAYER Luca MAYER L. Jugendlauf 1000m M U14 M SV Zillingdorf
337 GEIGER Marlene GEIGER M. Jugendlauf 1000m W U12 W SV Zillingdorf
338 BENDA David BENDA D. Jugendlauf 1000m M U12 M SV Zillingdorf
339 WIPPEL Tobias WIPPEL T. Jugendlauf 1000m M U12 M SV Zillingdorf
340 MAYER Marco MAYER M. Jugendlauf 1000m M U10 M SV Zillingdorf
341 MÜRKL Sebastian MÜRKL S. Jugendlauf 1000m M U12 M SV Zillingdorf
342 HAASE Lena HAASE L. Jugendlauf 1000m W U8 W
343 HAASE Alina HAASE A. Jugendlauf 1000m W U8 W
371 BERGER Tim BERGER T. Jugendlauf 1000m M U14 M
372 PIRIBAUER Anja PIRIBAUER A. Jugendlauf 1000m W U10 W
373 BAUER Finn BAUER F. Jugendlauf 1000m M
374 MANDL Pia MANDL P. Jugendlauf 1000m W U8 W
375 THURY Tim THURY T. Jugendlauf 1000m M U10 M
376 THURY Nina THURY N. Jugendlauf 1000m W U8 W
377 HAIDEN Bastian HAIDEN B. Jugendlauf 1000m M U12 M
378 HAIDEN Anna HAIDEN A. Jugendlauf 1000m W U12 M
379 STEPANCIK Katja STEPANCIK K. Jugendlauf 1000m W U14 W
380 RANEFELD Sebastian RANEFELD S. Jugendlauf 1000m M U10 M
381 SARA Arato SARA A. Jugendlauf 1000m W U12 W
382 LILI Arato LILI A. Jugendlauf 1000m W U14 W
457 ARCHAM Niklas ARCHAM N. Knirpselauf 200m M Knirpse M
458 ZADNICH Leon ZADNICH L. Knirpselauf 200m M Knirpse M
459 BITTNER Olivia BITTNER O. Knirpselauf 200m W Knirpse W
467 BITTNER Nico BITTNER N. Knirpselauf 200m M Knirpse M
468 ECKNER Emily ECKNER E. Knirpselauf 200m W Knirpse W HSV Marathon WIENER NEUSTADT HSV Marathon WIENER NEUSTADT
469 ECKNER Lena ECKNER L. Knirpselauf 200m W Knirpse W HSV Marathon WIENER NEUSTADT HSV Marathon WIENER NEUSTADT
471 JEITLER Johanna JEITLER J. Knirpselauf 200m W Knirpse W
472 LEITNER-MAJEWSKI Julian LEITNER-MAJEWSKI J. Knirpselauf 200m M Knirpse M
475 LEITNER-MAJEWSKI Clara LEITNER-MAJEWSKI C. Knirpselauf 200m W Knirpse W
476 HAMMER Marit HAMMER M. Knirpselauf 200m W Knirpse W
477 REISCHER Marie REISCHER M. Knirpselauf 200m W Knirpse W
478 REISCHER David REISCHER D. Knirpselauf 200m M Knirpse M
479 KÖGLER Lara KÖGLER L. Knirpselauf 200m W Knirpse W LC Blattla
480 KÖGLER David KÖGLER D. Knirpselauf 200m M Knirpse M LC Blattla
481 HAAS Noel HAAS N. Knirpselauf 200m M Knirpse M
482 BAUER Valerie BAUER V. Knirpselauf 200m W Knirpse W
483 REIDINGER Louis REIDINGER L. Knirpselauf 200m M Knirpse M SV Zillingdorf
484 VALENKA Tim VALENKA T. Knirpselauf 200m M Knirpse M SV Zillingdorf
485 GOTTFRIED Lionel GOTTFRIED L. Knirpselauf 200m M Knirpse M SV Zillingdorf
486 WILHELM Loretta WILHELM L. Knirpselauf 200m W Knirpse W
487 BAUER Finn BAUER F. Knirpselauf 200m M Knirpse M
488 WILHELM Karla WILHELM K. Knirpselauf 200m W Knirpse W
489 BAUER Laurenz BAUER L. Knirpselauf 200m M Knirpse M
490 LIEGLE Luisa LIEGLE L. Knirpselauf 200m W Knirpse W
491 LIEGLE Moritz LIEGLE M. Knirpselauf 200m M Knirpse M
492 STEINER Benjamin STEINER B. Knirpselauf 200m M Knirpse M
493 IVAN MIKSA Arato IVAN MIKSA A. Knirpselauf 200m M Knirpse M Landorteam Budapest
All information on this website is non-binding and you should always apply to the official announcement on the website of the organizer.