14. Dirndltal Race 2024

Date: 14.09.2024

Startlist

Name Competition Nation Cat Club Status
LEIBETSEDER Mario LEIBETSEDER M. Trophy Race 40 km M50 GranitBiker Kleinzell
KUGLER Martina KUGLER M. Fun Race 20 km Fun w30 Naturfreunde Frankenfels
NETZL Kurt NETZL K. Trophy Race 40 km M50
PRANDNER Thomas PRANDNER T. Fun Race 20 km Fun m50 OAK Bikecafe
VOGL Helmut VOGL H. Trophy Race 40 km M40 MTB Team Bucklige Welt
WATZ Michael WATZ M. Adrenalin Race 60 km M40 BC Stoahupfa
BAUMANN Josef BAUMANN J. Trophy Race 40 km M30 RC Neulengbach
PILZ Erich PILZ E. Trophy Race 40 km M50 KĂĽrn-Berg-Radler
LĂ–SCHL Bernhard LĂ–SCHL B. Adrenalin Race 60 km M30 Rcn Rochelt Niederneukirchen
SOLLER Reinhard SOLLER R. Trophy Race 40 km M60+ Union XC Club MĂĽhldorf
NAGLSTRASSER Christian NAGLSTRASSER C. Trophy Race 40 km M40
BARTL Johannes BARTL J. Adrenalin Race 60 km M30 Crew26
ZOGLAUER Gerald ZOGLAUER G. Fun Race 20 km Fun m50 SV Gallneukirchen I Radsport
GIERLINGER Julia GIERLINGER J. Adrenalin Race 60 km AK w velo.crew PopaFlo
RIHA Markus RIHA M. Fun Race 20 km Fun m50 one OF one
SAUPRIEGL Markus SAUPRIEGL M. Trophy Race 40 km M30 Naturfreunde Frankenfels
PRIESCHING Andreas PRIESCHING A. Adrenalin Race 60 km M50 URC Sparkasse Renner Langenloi...
SOLF Matthias SOLF M. Trophy Race 40 km M50 Union XC-Club MĂĽhldorf-Wachau
LEITNER Klara LEITNER K. Fun Race 20 km Jun w GranitBiker Kleinzell
STEINER Fabian STEINER F. Trophy Race 40 km M30 HRT global
TIEFENBACHER Christoph TIEFENBACHER C. Trophy Race 40 km M50 Natufreunde Frankenfels
KARLINGER Tobias KARLINGER T. Trophy Race 40 km AK m Team Berglandfilm
URBAN Andreas URBAN A. Adrenalin Race 60 km M40 Racerholix
LIENBACHER Matthias LIENBACHER M. Fun Race 20 km Fun m50 SU-Abtenau
NEUBAUER Johannes NEUBAUER J. Trophy Race 40 km M40 KĂĽrn-Berg-Radler
PĂ–CHTRAGER Elias PĂ–CHTRAGER E. Fun Race 20 km Jun m GranitBiker Kleinzell
WAPPIS Mario WAPPIS M. Trophy Race 40 km M30 HRT global
GANSCH Thomas GANSCH T. Trophy Race 40 km M40 Naturfreunde Frankenfels
TERGUSEK Klaus TERGUSEK K. Trophy Race 40 km M40 InCaRe concepts
LAHNSTEINER Alexander LAHNSTEINER A. Trophy Race 40 km M40 RC Stadt Haag
PAMMER Alfred PAMMER A. Adrenalin Race 60 km M40 cts - more.than.automation.
SCHICKINGER Matthias SCHICKINGER M. Fun Race 20 km Fun m30 GSUF
LĂśFTINGER Marcel LĂśFTINGER M. Adrenalin Race 60 km M30 IRRE Racing Team
KARNER Christian KARNER C. Kids Race U7 U7 m (Fahrrad)
KALTENBACHER Helmut KALTENBACHER H. Adrenalin Race 60 km M50 Nora Racing Team
RINNOFNER Michael RINNOFNER M. Adrenalin Race 60 km M30 Pure HUMANPWR
ENSMANN Patrick ENSMANN P. Trophy Race 40 km M30 KĂĽrn-Berg-Radler
STEINER Georg STEINER G. Trophy Race 40 km M50 RC Raaba
CINDRIC Izidor CINDRIC I. Trophy Race 40 km M30 KD Zverinice Sione Custom Bike...
ZĂ–TTL Andreas ZĂ–TTL A. Trophy Race 40 km M40 KĂĽrn-Berg-Radler
SCHEDLBERGER Sarah SCHEDLBERGER S. Trophy Race 40 km AK w RadlRauschRacingTeam
BRUNNER Doris BRUNNER D. Fun Race 20 km Fun w30 SU TRI STYRIA
KOLLER Willi KOLLER W. Fun Race 20 km Fun m60+
THURNHOFER Lukas THURNHOFER L. Fun Race 20 km Fun m30 SV Gallneukirchen I Radsport
SCHIER Petra SCHIER P. Fun Race 20 km Fun w30 Linz
SCHĂ–RKHUBER Otto SCHĂ–RKHUBER O. Fun Race 20 km Fun m60+ KĂĽrn-Berg-Radler
FRAISSL Robin FRAISSL R. Trophy Race 40 km AK m URC Bikerei / VLOW Racing Team
HOFKO Bernhard HOFKO B. Trophy Race 40 km AK m Intersport MĂĽhl4tler Bike Team...
MAYER Matthias MAYER M. Trophy Race 40 km M30 KĂĽrn-Berg-Radler
ZENZ Alice ZENZ A. Adrenalin Race 60 km AK w LC Kapelln
KOSTENSZKY Andreas KOSTENSZKY A. Fun Race 20 km Fun m50
WASNER Leopold WASNER L. Trophy Race 40 km M50 ARBĂ– Radsport Kiesl
DORNINGER Klemens DORNINGER K. Trophy Race 40 km M30 2RadChaoten.com
KEUSCHLER Harald KEUSCHLER H. Adrenalin Race 60 km M40 velo.crew PopaFlo
PRĂ–LL Andreas PRĂ–LL A. Trophy Race 40 km M50 UNION Pettenbach Bike
EIBL Peter EIBL P. Adrenalin Race 60 km M40 Bike Friends Salzburg
RUMPFHUBER Stefan RUMPFHUBER S. Trophy Race 40 km M40 2RadChaoten.com
BAUMANN Elias BAUMANN E. Fun Race 20 km Jun m GranitBiker Kleinzell NGR
PĂ–LL Simom PĂ–LL S. Kids Race U11 U11 m MTB Team Bucklige Welt
SCHĂ–FTNER David SCHĂ–FTNER D. Fun Race 20 km Jun m Velocrew Popaflo
KARNER Harald KARNER H. Kids Race U9 U9 m
FRAUSCHER Josef FRAUSCHER J. Trophy Race 40 km M60+ Biketeam Borbet
WACHTLER Stephan WACHTLER S. Adrenalin Race 60 km M30 Bike Team Kaiser
WEBERSDORFER Felix WEBERSDORFER F. Trophy Race 40 km M30 grafikeria racing team powered...
MARCHLER Alfred MARCHLER A. Adrenalin Race 60 km M50 team janger
KAJDOCSI David KAJDOCSI D. Trophy Race 40 km M30 KĂĽrn-Berg-Radler
TUDER Samuel TUDER S. Kids Race U7 U7 m (Fahrrad)
RITT Elias RITT E. Trophy Race 40 km AK m Radsport Schwödiauer
SIMONE Fabian SIMONE F. Trophy Race 40 km M30 CWB
BAUER Julian BAUER J. Trophy Race 40 km M40 RC ARBĂ– SK VĂ–EST
WIMMER Isidor WIMMER I. Trophy Race 40 km M50 KĂĽrn-Berg-Radler
GRUBER Patrick GRUBER P. Trophy Race 40 km M30 KĂĽrn-Berg-Radler
DRASCHAN Silvan DRASCHAN S. Trophy Race 40 km AK m KĂĽrn-Berg-Radler
HEIGEL Stefan HEIGEL S. Trophy Race 40 km M40 Bike team ginner
LEGER Wolfgang LEGER W. Fun Race 20 km Fun m30 Union Alberndorf Radsport
MARCHLER Sebastian MARCHLER S. Fun Race 20 km Jun m team janger
WALDHERR Jochen WALDHERR J. Trophy Race 40 km M40 RHCB
WIESINGER Eva WIESINGER E. Fun Race 20 km Fun w50+
LEIBETSEDER Yanick LEIBETSEDER Y. Trophy Race 40 km AK m GranitBiker Kleinzell
WASINGER Gerhard WASINGER G. Trophy Race 40 km M50 KĂĽrn-Berg-Radler
PIMISKERN Niklas PIMISKERN N. Trophy Race 40 km AK m Nora Racing Team
All information on this website is non-binding and you should always apply to the official announcement on the website of the organizer.