Galtür Nordic Sprint Race

Date: 01.04.2023

Results - Nordic Sprint Race 1,10 km

Name Year of Birth Cat Pos Club Nation City Event
STADLOBER Teresa STADLOBER T. 1993 2 SC Sparkasse Radstadt Radstadt A-Final +
BUCHER Heidi BUCHER H. 2006 2 Nordic Team Absam Völs A-Final +
PAPOUSCHEK Ida PAPOUSCHEK I. 2007 9 SV Hohe Wand Baden Quarter Finals +
ANTOSOVA Barbora ANTOSOVA B. 2000 3 TJ Dukla Liberec Jablonec Nad Nisou A-Final +
ROPETER Silvana ROPETER S. 2006 3 SC Buntenbock Clausthal-Zellerfeld A-Final +
ENGELHARDT Katharina ENGELHARDT K. 2007 10 WSV Ramsau am Dachstein Ramsau Quarter Finals +
FINK Pia FINK P. 1995 4 SV Bremelau Fischen A-Final +
REICHHART Annalena REICHHART A. 2006 4 TSV Hartpenning Holzkirchen A-Final +
WEISS Johanna WEISS J. 2007 11 SC Motor Zella-Mehlis Zella-Mehlis Quarter Finals +
KECK Lena KECK L. 2000 5 TSV Buchenberg Weitnau B-Final +
TAXER Anna-Lena TAXER A. 2005 5 SC Wagrain Wagrain Semi Finals +
KAINZ Ella KAINZ E. 2008 12 ASVOE LL Muerztal Mürzzuschlag Quarter Finals +
LOHMANN Lisa LOHMANN L. 2000 6 Wsv Oberhof B-Final +
STEFANOVA Marketa STEFANOVA M. 2005 6 Cks Ski Jilemnice Semi Finals +
ENGELHARD Jette ENGELHARD J. 2007 13 SC Willingen Willingen Quarter Finals +
FRUEHWIRT Juliane FRUEHWIRT J. 1998 7 Zoll Ski Team Wallgau B-Final +
EINSIEDLER Lena EINSIEDLER L. 2006 7 SC Pfronten Pfronten Semi Finals +
GANNER Selina GANNER S. 2008 14 TSU Obertilliach Obertilliach Quarter Finals +
UNTERWEGER Lisa UNTERWEGER L. 1995 8 SK Rottenmann Rottenmann B-Final +
MAIER Leonie MAIER L. 2005 8 WSG Feldberg Feldberg Semi Finals +
GALLER Hannah GALLER H. 2008 15 WSV Ramsau am Dachstein Ramsau Quarter Finals +
METTANG Lena METTANG L. 2004 9 WSV Mehrstetten Quarter Finals +
DRBOHLAVOVA Karolina DRBOHLAVOVA K. 2006 9 Cks Ski Jilemnice Quarter Finals +
HAUSER Anna HAUSER A. 2008 16 LLC Region Angerberg Bad Häring Quarter Finals +
SCHMIDT Rosali SCHMIDT R. 2004 10 TSV Hartpenning Holzkirchen Quarter Finals +
LINDSBERGER Julia LINDSBERGER J. 2006 10 LRC Lienz Nikolsdorf Quarter Finals +
DIETSCH Helena DIETSCH H. 2007 17 Wsv Oberhof Oberhof Qualification Women U16 +
PLNA Natalie PLNA N. 2004 11 Cks Ski Jilemnice Quarter Finals +
GRIMM Nelly GRIMM N. 2006 11 Wsv Oberhof Oberhof Quarter Finals +
KUENDIG Johanna KUENDIG J. 2008 18 WSV Mellau Mellau Qualification Women U16 +
SCHRATT Pia SCHRATT P. 2003 12 TSV Buchenberg Kempten Quarter Finals +
SVANDOVA Sarah SVANDOVA S. 2006 12 WSV Ramsau am Dachstein Ramsau Quarter Finals +
MIESKE Nora MIESKE N. 2007 19 SV 90 Gräfenroda Unterpörlitz Qualification Women U16 +
MAIER Milena MAIER M. 2003 13 WSG Feldberg Feldberg Quarter Finals +
PECKOVA Tereza PECKOVA T. 2005 13 Ski klub Jablonec n.N. Quarter Finals +
ANDRASCHKO Jana ANDRASCHKO J. 2008 20 Schiunion BÖHMERWALD Interspor... Aigen-Schlägl Qualification Women U16 +
GARBERG Hanne GARBERG H. 1999 14 Orkdal IL Orkanger Quarter Finals +
GATTER Maria GATTER M. 2005 14 SLV Tegernsee Reichersbeuern Quarter Finals +
BOUSKOVA Karolina BOUSKOVA K. 2008 21 WSV Ramsau am Dachstein Ramsau Qualification Women U16 +
FERCHER Nadine FERCHER N. 2004 15 ASKOE WSV STALL-WILDEGG Stall Quarter Finals +
STADLER Seline STADLER S. 2006 15 Wsv Asbach Schmalkalden Quarter Finals +
EISCHER Elias EISCHER E. 2007 1 USC Atomic St. Leonhard Höbenbach A-Final +
ZINECKER Lisa ZINECKER L. 2003 16 SV Oberteisendorf Piding Quarter Finals +
PINTER Fiona PINTER F. 2006 16 ASKO Villach 9500 Villach Quarter Finals +
BENDA Vojtech BENDA V. 2007 2 Ski klub Jablonec n.N. A-Final +
LANE Margaret LANE M. 1995 17 Adidas XCS Team München Qualification Women +
SENGEIS Lydia SENGEIS L. 2006 17 SV Hohe Wand Oberwaltersdorf Qualification Women U18 +
KOENIG Jonas KOENIG J. 2007 3 SC Steinbach-Hallenberg SC Steinbach-Hallenberg A-Final +
OTTO Alexandra OTTO A. 2003 18 WSV Bad Lobenstein Saalburg-Ebersdof Qualification Women +
TSCHIDA Josefine TSCHIDA J. 2006 18 Wsv Oberhof Oberhof Qualification Women U18 +
BECK Raphael BECK R. 2007 4 SC Partenkirchen A-Final +
HOFMANN Amelie HOFMANN A. 2000 19 Wsv Isny Missen-Wilhams Qualification Women +
RUDOLPH Hannah RUDOLPH H. 2005 19 WSV Elbingerode Blankenburg Qualification Women U18 +
SCHULER Luis SCHULER L. 2007 5 Sv kirchzarten Kirchzarten Semi Finals +
SEEBACHER Anna SEEBACHER A. 1994 20 SC Sparka. Radstadt Radstadt Qualification Women +
PINTER Chiara PINTER C. 2006 20 ASKO Villach 9500 Villach Qualification Women U18 +
SEEBER Oskar SEEBER O. 2007 6 SWV Goldlauter Neuhaus Semi Finals +
RICHTER Magdalena RICHTER M. 2004 21 SC Hochvogel Muenchen München Qualification Women +
PICHELBAUER Lina PICHELBAUER L. 2006 21 SV Hohe Wand Wiener Neustadt Qualification Women U18 +
TOST Joseph TOST J. 2007 7 SV Hohe Wand Willendorf Semi Finals +
KLEINRATH Sigrun KLEINRATH S. 2004 22 Ski-Willy Marathon Team Austri... Altmünster Qualification Women +
GEHRING Anna GEHRING A. 2006 22 SC Tannheimertal Schattwald Qualification Women U18 +
SEIFERT Joel SEIFERT J. 2007 8 WSC Puchenstuben Schwarzenbach Semi Finals +
MOSER Benjamin MOSER B. 1997 1 SV Achensee Maurach A-Final +
POELZLEITNER Carina POELZLEITNER C. 2005 23 USV Thalgau Qualification Women U18 +
BRAUN Max BRAUN M. 2007 9 WSG Schluchsee Lenzkirch Quarter Finals +
CERNY Ondrej CERNY O. 1999 2 LK Slovan Karlovy Vary Praha 15 A-Final +
SPULLER Anna SPULLER A. 2006 24 USC Altenmarkt/Zauch Altenmarkt Im Pongau Qualification Women U18 +
SCHMID Joseph SCHMID J. 2007 10 SV Reutte Reutte Quarter Finals +
MRKONJIC Lukas MRKONJIC L. 1999 3 USV Fuschl-Salzburg Fuschl am See A-Final +
CHRTOVA Michaela CHRTOVA M. 2006 25 WSV Ramsau am Dachstein Ramsau Qualification Women U18 +
FINK Tobias FINK T. 2008 11 SV Riefensberg Riefensberg Quarter Finals +
SELLER Ludek SELLER L. 1995 4 Sport club Plzeň Trhanov A-Final +
ANDRASCHKO Lena ANDRASCHKO L. 2005 26 Schiunion BÖHMERWALD Interspor... Aigen-Schlägl Qualification Women U18 +
WALCHER Niklas WALCHER N. 2007 12 USV Grossarl Grossarl Quarter Finals +
KOLB Florian KOLB F. 2001 5 Nordic Team Absam Baumkirchen B-Final +
KOLB Sven KOLB S. 2005 1 Sv kirchzarten Kirchzarten A-Final +
BADER Niclas BADER N. 2007 13 Wsv Oberhof Oberhof Quarter Finals +
SPOETZL Thomas SPOETZL T. 1996 6 SC-Oberstdorf Oberstdorf B-Final +
MOCH Jakob MOCH J. 2006 2 Wsv Isny Isny im Allgäu A-Final +
JELINEK Frantisek JELINEK F. 2007 14 Ski klub Jablonec n.N. Quarter Finals +
HOEFLINGER Moritz HOEFLINGER M. 2004 7 SC Hochvogel München B-Final +
MUELLER Urs MUELLER U. 2005 3 SC St. Peter St. Peter A-Final +
MAIER Hannes MAIER H. 2008 15 WSG Feldberg Furtwangen Quarter Finals +
AUNE Paal Troean AUNE P. 1992 8 Team Northcom Trondheim B-Final +
KULHANEK Lukas KULHANEK L. 2006 4 Cks Ski Jilemnice A-Final +
KOLLMANN Luca KOLLMANN L. 2007 16 UNSC Kobenz Mautern Quarter Finals +
WINKER Christian WINKER C. 1996 9 Ski-Willy Marathon Team Austri... Spaichingen Quarter Finals +
ROEVER Lennart ROEVER L. 2005 5 SWV Goldlauter Suhl Semi Finals +
MAIER Matthis MAIER M. 2007 17 WSG Feldberg Feldberg Qualification Men U16 +
NECHWATAL Tim NECHWATAL T. 2004 10 WSV Schömberg Schömberg Quarter Finals +
FUCHS David FUCHS D. 2005 6 WSC Bad Mitterndorf Bad Mitterndorf Semi Finals +
STRASSER Michael STRASSER M. 2007 18 NTA Absam Gnadenwald Qualification Men U16 +
STEINER Christian STEINER C. 2003 11 ASKO Villach 9500 Villach Quarter Finals +
BOUSKA Jakub BOUSKA J. 2006 7 WSV Ramsau am Dachstein Ramsau Semi Finals +
SCHULER Hans-Peter SCHULER H. 2008 19 Sv kirchzarten Kirchzarten Qualification Men U16 +
POELZLEITNER Jakob POELZLEITNER J. 2003 12 USV Thalgau Quarter Finals +
LINDSBERGER Fabian LINDSBERGER F. 2005 8 LRC Lienz Nikolsdorf Semi Finals +
HOFFMANN Ondra HOFFMANN O. 2007 20 KL SG Jablonec Smrzovka Qualification Men U16 +